середа, 22 серпня 2018 р.

Катерина Баран – українська місткиня підкорила серця мексиканців!

В української художниці Катерини Баран з успіхом пройшла персональна виставка живопису у Мексиці, у місті Канкун при підтримці Посольства України у Мексиці.  Незабаром планується виставка і в Україні. 
Народження художника - явище незвичайне і прекрасне; тому в біографії живописця чи, скульптора чи, завжди цікавий момент, яким чином відбулася щаслива зустріч людини з творчістю.
Kатерина Баран народилася з талантом в серці і з самого дитинства мала художнє уявлення про властивості світобудови, що згодом і перенесла в свої роботи. 
Також дружня, наділена теплом, атмосфера сім'ї долучила Kатерину з дитинства до традицій високої художньої культури, сформувала в ній неординарний погляд на мистецтво, породила прекрасне бажання творити.

Живопис став для Катерини життєво важливою справою. Перші його уроки, звичайно, були засвоєні вдома; потім відбулося академічне навчання в Києві, Міннеаполісі і Атланті де для подальшої творчості був закладений серйозний фундамент у вигляді знань основ академічного малюнка, класичної техніки живопису і абстрактного мистецтва Американської школи.

Ранні твори Катерини виявляють тісний зв'язок з буттям і мислеформами глибокої мудрості століть. Вони написані з трепетним ставленням до живої натурі, в них такий свіжий подих життя. Соковитими мазками виліплена форма, колорит несе в собі світло і радість, передає красу видимого світу. Стиль цих робіт надзвичайно близький до творчості старих майстрів імпресіонізму.

Колір - головний засіб вираження для Катерини Баран. Вона живе, мислить кольоровими рішеннями. Це доводять і нові її роботи, які за своєю формою принципово відрізняються від ранніх творів.
Занурення в іншу дійсність, дійсність сучасного урбаністичного життя спричинило за собою зміну напрямку її творчого шляху. Катерина звернулася до абстрактного мистецтва.

Звернення художниці до абстракціонізму, напевно, закономірно сьогодні, зважаючи на великий попит, коли людство перебуває в умовах підвищеної динаміки життя і коли великі обсяги інформації важко засвоювати в деталях і на ходу.

Мистецтво Катерини сьогодні включає в себе твори в стилі лірико-емоційної абстракції. Так само як і абстракція, даний стиль для неї - привид поекспериментувати з кольором.
Веселими буйними фарбами вона будує різні дивовижні контрасти. 

Ще одним поворотним моментом в мистецтві Катерини стала зустріч з майбутнім чоловіком Андріем, і створення проекту «Baran Gallery».
Тепер їх спільне мистецтво змушує задуматися про внутрішній світ кожного, про вплив, який ми надаємо на цей світ. У нових роботах піднімаються питання недоліків суспільства і балансу, який ми можемо відновити за допомогою медитації і йоги.Натхненна переїздом у Мексику, Катерина додала в свої картини більше яскравих кольорів цієї країни і роботи з чистими (не змішаними) фарбами. У Мексиці Катерині випала унікальна можливість детально вивчити передачу кольору і сакральний сенс кольорів культури Майя і Ацтеків. У осмисленої абстракції інформація про емоційний вплив кольору і можливості пізнання внутрішнього світу передається до останнього пікселю кольором відчуття світу на полотно, позитивний заряд символом кольору і форми.
Savannah
Тепер в планах художниці існує задум про відкриття школи абстрактного мистецтва в Києві, де можна придбати знання і зануритися в розуміння кольору культурами Майя і Ацтеків.
Glory
В рамках проекту Катерина і Андрій провели виставки в Чикаго, США і Канкуні, Мексика.
Останній захід підтримало Українське посольство в Мексиці, так як Катерина і Андрій представляли роботи українського абстрактного мистецтва в цьому багатонаціональному курортному місті.

Movie Theater
Дана виставка також була відзначена Секретаріатом Культури Мексики. Плануються виставки в Нью-Йорку і Атланті, наступні семінари з мистецтва в Канкуні.
Творчість Катерини набула особливого визнання в Мексиці в готельному і офісному бізнесі, так як несе особливий рунічний позитивний заряд. Картини також потрапляють в особисті колекції для створення унікальної атмосфери лаундж.

Вероніка Приходько

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі