понеділок, 2 липня 2018 р.

Розпочато реформу системи Державних будівельних норм

Результат пошуку зображень за запитом "Засідання Комітету з питань інфраструктури щодо Державних будівельних норм та регуляторних процедур в будівництві" 27 червня 2018 року Американська торговельна палата в Україні (Палата) провела засідання Комітету з питань інфраструктури щодо Державних будівельних норм та регуляторних процедур в будівництві.

У засіданні Комітету Палати взяли участь Геннадій Зубко, Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Олексій Кудрявцев, Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України. Основним питанням під час заходу стало обговорення реформи системи Державних будівельних норм (ДБН), перспектив її розвитку, поточного статусу ДБН, а також змін у регуляторних процедурах в сфері будівництва.         

«Мінрегіон розпочав реформу системи державних будівельних норм та системний їх перегляд. Вперше за 25 років нам вдалося зрушити з мертвої точки цю сферу. Сучасний світ та архітектура дуже динамічно розвиваються, потребують нових поглядів та параметричних форм. Але наріжним каменем всього будівництва є  безпека і комфорт громадян, на забезпечення чого і спрямовані наші зміни у ДБН. ДБН – це інструмент, який встановлює, насамперед правила у галузі, які можуть забезпечити і комфорт, і безпеку. Дотримуватись правил повинні всі учасники процесу. У 2017 році Мінрегіон переглянув 13 ДБН, цього року - вже 10, до кінця плануємо переглянути ще 16», - прокоментував Геннадій Зубко, Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

«Компанії-члени Американської торговельної палати в Україні підтримують курс Уряду на дерегуляцію у сфері будівництва. Сподіваємось, що нові будівельні норми, які набудуть чинності восени цього року, допоможуть пришвидшити процес виходу України на якісно новий рівень у сфері будівництва та інфраструктури», -  прокоментував Президент Американської торговельної палати в Україні Андрій Гундер.

«Діюча система перевірок неефективна та потребує змін. Держархбудінспекція пропонує нові підходи у організації контролю за будівництвом. Головною метою має стати не покарання за фактами виявлених порушень, а спільна робота із суб’єктами містобудування для запобігання їх виникненню» – наголосив Олексій Кудрявцев, Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України.

У рамках Американської торговельної палати в Україні функціонує Комітет з питань інфраструктури, основною місією якого є забезпечувати прозорі та ефективні механізми взаємодії та співпраці для суб’єктів господарської діяльності в сфері інфраструктури.

***
Про Американську торговельну палату в Україні

Американська торговельна палата в Україні (Палата) – є громадською неприбутковою організацію, що працює в Україні з 1992 року. Палата представляє інтереси більше 600 компаній-членів та афілійованих сторін. Вона тісно співпрацює з органами державної влади з метою покращення бізнес-середовища й залучення вітчизняних та іноземних інвестицій в українську економіку, сприяючи розвитку стабільних, прозорих та справедливих правил ведення бізнесу в Україні.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі