четвер, 21 червня 2018 р.

Андрій Черновол "QTARGETS-послання миру"19 червня 2018 року в Національній академії мистецтв України відбулось урочисте відкриття міжнародного виставкового проекту – «Qtargets – послання миру» (Qtargets-message for peace)  українського художника Андрія Черновола (куратор Надія Черновол)
 
     Андрій Черновол народився у 1977 році в м. Одеса (Україна) у багатодітній родині службовців. Ще з  дитинства Андрій проявляв здібності до малювання і в 1995 році вступив до Одеського державного художнього училища імені М. Б. Грекова, де навчався на відділенні живопису. Педагогами юного художника були Олена Алікберова, Тамара Єгорова та Віталій Алікберов. Його дипломна робота, картина «Старець» (2000), була  відібрана до музею училища.
           Наприкінці 1990-х років Андрій розпочав роботу в галузі монументального мистецтва та дизайну  інтер’єрів. Перші  проекти були реалізовані в Одесі та інших містах України. У 2000 році художник заснував власну фірму інтер’єрного та ландшафтного дизайну. Бажання професійного росту в галузі дизайну підштовхнуло його до навчання в інших країнах. У 2007 році він проходив спеціалізацію у різних компаніях США, вивчаючи застосування найновіших матеріалів у галузі дизайну,  акваландшафтного проектування та створення штучних скель. Художник брав участь у міжнародних галузевих виставках дизайну, співпрацював з відомими виробниками та брендами у світі меблів і дизайну інтер’єру, таких, як Savior Firmino, Brogiato та Masca, реалізував кілька міжнародних дизайн-проектів. Митець також працює в галузі графіки, живопису, скульптури, mixed media.
Головна мета проекту «Qtargets – послання миру» – об’єднати людей з різних країн концепцією світу без війни і насильства. Цей проект пропонує подивитися на мішень не як на символ агресії і війни, а як на  символ досягнення миру. Основою для створення композицій митця є не традиційні матеріали, а мішені для спортивної стрільби. Ініціатори проекту залучають до участі пересічних глядачів, аби вони залишали на мішенях свої послання мира і добра, з яких митець «монтує» арт-об’єкти, наносячи на поверхню зображення фарбу лесировочними мазками так, щоб послання можливо було прочитати.  Дивлячись на них, глядач відчуває когнітивний дисонанс, що дозволяє перезавантажити його думки –  від боротьби та агресії на злагоду, мир і єднання.
Проект успішно пройшов в Нью-Йорку, Арт Базелі, Лондоні та Катарі. На останній виставц, яка проходила в квітні 2018 року в галереї «Катар» (Катар), взяли участь 45 іноземних митців. Цей проект об'єднав людей різних сфер діяльності, студентів та дітей. У рамках проекту «Qtargets – послання миру» у Національній академії мистецтв України разом із картинами Андрія Черновола будуть представлені роботи інших художників з Катару –  Меріам Аль Тані (Mariam Al-Thani), Єйман Алі Алсаада (Eiman Ali Alsaad), Фатіма Абдулла Мухаммед Аль Халафа (Fatima Abdulla Muhammed Alkhalaf), Гада Мубарак Аль Маадіда (Ghada Mubarak Al Maadeed), Халіфа Аль Обаідлі (Khalifa Al Obaidly), Мустафіна Жансайя (Mustafina Jansaya) та Далія Аль Шеріфа (Dalia Al-Sherif).
             З 2014 року художник живе та працює у м. Доха (Катар), активно займається творчою, виставковою та  громадською діяльністю. Твори художника є у приватних і музейних колекціях України, США, Індії, Малайзії, Ізраїлі, а також у художній колекції музею Шейха Фейсала та членів королівської сім’ї Катару.
https://www.instagram.com/qtargets_art/?hl=ru
https://www.facebook.com/QtargetsArt/                      
https://www.chernovol-art.com

Фото Леонід Коваленко

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі