пʼятниця, 15 червня 2018 р.

Шведсько-український бізнес форум

SKF підтримав шведсько-український бізнес форум* 
 
У Києві пройшов сьомий шведсько-український бізнес форум присвячений зустрічі партнерів, шведських та українських бізнесменів та високо посадовців.

Форум проходить щорічно з 2012 року за підтримки шведської бізнес-спільноти задля демонстрації інтересу до України, а також до шведського інноваційного продукту і рішення. Розглянули новий шведських підхід та цінності ведення бізнесу.

Під час конференції обговорили відновлення показників експорту до України. Згідно з нещодавнім опитуванням у шведських посольствах, 80% компаній, які ведуть свою діяльність в Україні, покращили свої результати у 2017 та планують збільшити показник у 2018. З іншого боку, українські компанії повільно, але впевнено долучаються до шведського ринку. У 2017 році зафіксовано найвищий показник українського експорту до Швеції за весь час.

Голова наглядової ради SKF Україна та директор з питань трансформації бізнесу та стратегічних об’єктів Торстен Нордгрен виступив з презентацією від імені компанії. Також учасниками конференції були представники уряду України, бізнесу та торгових асоціацій.

Головними темами форуму були: торгівля, реформи, бізнес-клімат, а також можливості шведських компаній в Україні. Також, форум включав спеціальний семінар Арбітражного інституту Стокгольмської торгової плати, круглий стіл на тему охорони здоров'я, а також спеціальні ворк-шопи для студентів.

Цьогоріч основна увага Форуму була зосереджена на обговоренні двосторонньої торгівлі, реформ та ділового середовища, основних аспектів проведення децентралізації та соціальної відповідальності.

Захід підтримувався відомими шведськими компаніями та організаціями: ABB, Ericsson, GrainAlliance, Scania, SEB CorporateBank, SKF, SigmaSoftware, Стокгольмська торгова палата, WestinghouseSwedenAB,тощо.

У рамках проведення форуму відбувся семінар «Швеція – відкриті торгові ворота», організований Шведською торговою колегією у співпраці з Офісом із просування експорту України, який сприяв обміну практичною інформацією та наданню консультацій українським компаніям з питань експорту до Швеції та інших ринків ЄС.


На Шведсько-українському бізнес форумі підписано угоду між Шведською національною торговою колегією та Офісом з просування експорту України. На форумі також було досягнуто домовленості між Шведською національною торговою колегією та Офісом з просування експорту України, що ще більше поглибить співпрацю між Швецією та Україною і посприяє українському експорту до Швеції та інших країн ЄС.
"Я дуже рада, що ми підписали зобов'язання щодо співпраці між Офісом з просування експорту України та Шведською національною торговою колегією. Це означає, що колегія буде підтримувати Офіс та українські підприємства, які хочуть експортувати на шведські чи європейські ринки. У торгівельних відносинах України та Швеції є невикористаний потенціал, і важливо допомогти українському бізнесу скористатися недавньою Угодою про зону вільної торгівлі між ЄС та Україною. Це взаємовигідна співпраця. Ми повинні пам'ятати, що Швеція є відкритою, торговою економікою, для якої імпорт є настільки ж важливим, як експорт. Без хороших товарів, що надходять з інших країн, шведський бізнес не буде таким успішним ", - зазначила Анна Стеллінгер, директорка Шведської національної торгової колегії.
Форум відвідали в.о. міністра фінансів України Оксана Маркарова, заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі України Михайло Титарчук, заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі - торговий представник України Наталія Микольська, заступник голови Адміністрації Президента України Дмитро Шимків та ряд шведських компаній, які разом обговорили можливості та проблеми, з якими стикаються інвестори та бізнесмени, які працюють в Україні та Швеції. Серед проблем, що обговорювалися, були питання, пов'язані з верховенством права, нерівним полем діяльності в багатьох секторах, пов’язаним з впливом неформальної економіки в Україні.
"У нас було 3 роки з дуже позитивною динамікою у двосторонній торгівлі між Швецією та Україною. Проте, незважаючи на сильні тенденції, це все ще замало для країн, які настільки географічно близькі та мають такі хороші, міцні та давні стосунки. Ми будемо і надалі працювати над підтримкою реформ та посиленням двосторонніх відносин у всіх сферах. Ми з нетерпінням очікуємо більше шведських компаній в Україні та більше українських компаній та продуктів на шведському ринку", - підсумував Посол Швеції в Україні Мартін Хагстрьом.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі