понеділок, 28 травня 2018 р.

АНДЕРС ПЕТЕРСЕН. «КАФЕ ЛЕМІТЦ»

Результат пошуку зображень за запитом "АНДЕРС ПЕТЕРСЕН «КАФЕ ЛЕМІТЦ»"Лабораторія сучасного мистецтва «Мала Галерея Мистецького арсеналу» у партнерстві зі Шведським інститутом та Посольством Швеції в Україні відкрили виставку фотографії «Кафе Лемітц» Андерса Петерсена. На відкритті був присутній Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Швеція в Україні Мартін Хагстрьом.

 «Кафе Лемітц» – серія фотографій, зроблена Андерсом Петерсеном у 1967-70 роках в однойменному барі у Гамбурзі. Документуючи життя відвідувачів бару, Петерсен створив зворушливий та відвертий наратив, демонструючи радше солідарність з об’єктами своїх фотографій ніж експлуатуючи їх. Серія нагадує родинний альбом, де робітники порту, мешканці прилеглих кварталів і люди, викинуті суспільством на узбіччя, схоплені у буденних ситуаціях.

Лабораторія сучасного мистецтва «Мала Галерея Мистецького арсеналу»
Київ, вул. Лаврська, 10
Години роботи: Вт. – Нд. 12.00 – 20.00
Пн. вихідний
Вхід на виставку вільний

Андерс Петерсен народився 1944 року в Стокгольмі. Навчався в школі фотографії Крістера Стремгольма (1966-68) і в Драматичному інституті (1973-74). Міжнародне визнання він здобув  1978 року після виходу в світ фотокнижки “Кафе Лемітц”, і відтоді в нього вийшло понад 25 книжок. Серед його призів і нагород найвагоміші: “Фотограф року” в Арлі (2003), спеціальний приз журі  за виставку “Піднесення людства” під час третього міжнародного фотофестивалю в Ляньчжоу (КНР, 2007), премія Німецього Фотографічного Товариства імені доктора Еріха Саломона (2008), премія в Арлі за найкращу актуальну книжку “Здому”, створену в співавторстві з ЄГ Енґстремом (2009). Окрім того  Петерсен отримав відзнаку “Книжка року” від Паризького фотографічного товариства за “Міський щоденник” (2012).

Роботи Андерса Петерсена представлені в колекціях МоМА (Музею сучасного мистецтва в Нью-Йорку), MACRO (Римського музею сучасного мистецтва), Національної бібліотеки Франції (Париж), Національного центру мистецтва і культури Жоржа Помпіду (Франція), Центру Гассельблад у Гетеборзі (Швеція), музею Фолькванґ в Ессені (ФРН), Національного фотомузею при Королівській бібліотеці Данії, фотомузею міста Вінтертур (Швейцарія), Стокгольмського музею сучасного мистецтва. Його твори містяться також в галереї Жан-Кента Ґотьє в Парижі.

«В непрості, важкі моменти камера мовби захищає. Водночас відкривається стільки людського, беззахисного і близького тобі, що немає змоги захиститися».
Андерс Петерсен
фотограф

Куратор проекту
Анжі Острьом

Координатор проекту в Україні
Видавництво RED ZET

Організатори виставки
Мистецький арсенал, Шведський інститут, Посольство Швеції в Україні

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі