субота, 14 квітня 2018 р.

11-ий Київський Безпековий Форум

12-13 квітня в Києві проходив 11-ий Київський Безпековий Форум. Цьогорічними учасниками Форуму були Прем’єр-міністри України, Литви, Молдови, нинішні та колишні керівники Міністерств оборони країн ЄС, США, Грузії, високі представники Європейських парламентів, високопоставлені дипломати Сполучених Штатів, Великої Британії, Німеччини, провідні безпекові експерти з Вашингтона, Брюсселя, Парижа.

Європейський Союз, зазначив Арсеній Яценюк у вітальному слові, поділяє прагнення України щодо членства в Європейському Союзі: «НАТО каже про те, що двері для України відкриті. Я хочу зрозуміти: так це так чи ні. Думаю, що відповідь для наших європейських партнерів повинна бути тільки одна: «Так, ми хочемо мати сильну об'єднану Європу, де Україна є членом». Відповідь наших союзників по НАТО повинна бути: «Так, Україна буде членом НАТО, тому що ми як НАТО хочемо бути сильніші, а Україна сильна».

Під час роботи Форуму Прем’єр-міністр Республіки Молдова, П. Філіп наголосив, що на сьогодні традиційні загрози не скоротилися, але також виникли нові, гібридні загрози, кіберзагрози. «Традиційні загрози, такі як військові, все ще існують. Ми їх бачимо також в Республіці Молдова, тому що на нашій території є російські війська. Такі загрози є актуальними для всієї Східної Європи. Такі «гарячі точки», конфлікти, присутність іноземних військ, які незаконно знаходяться на чужій території, несуть таку загрозу, що політика конфронтації буде лише нарощуватися», - сказав він.

Заступник генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер вважає цілком реалістичними цілями для України вступ до НАТО і ЄС. «Не так вже й ідеалістично для України мати євроатлантичні прагнення, бажати вступити до Європейського Союзу і НАТО. Я вважаю, що це дуже важливі і реалістичні цілі. Але я не буду приховувати від вас, що до того як ви будете готові до вступу в НАТО, доведеться виконати дуже важку роботу», - підкреслила вона.

Загалом, участь у Форумі взяли понад 600 експертів, політиків, дипломатів, урядовців, з яких понад 100 закордонних гостей із понад 20-ти країн світу.

Більше інформації про Форум та записи відеотрансляцій – на сайті http://ksf2018.openukraine.org/ua

ДЛЯ ІНФОРМАЦІЇ:

Щорічний міжнародний захід «Київський Безпековий Форум», започаткований Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну» у 2007 році, є платформою для дебатів із найактуальніших питань безпеки в Європі та Чорноморському регіоні. Метою Форуму є посилення співробітництва у сфері безпеки між Європейським союзом та Чорноморським регіоном, підвищення рівня обізнаності про розвиток безпеки серед ключових гравців, посилення ролі незалежних та неурядових акторів у вирішенні безпекових проблем в Європі.

Захід проводиться за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні, Фонду Маршала, Фонду Віктора Пінчука, Королівського інституту міжнародних відносин «Chatham House» (Велика Британія), та Регіонального представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі