неділя, 18 березня 2018 р.

WIKIGAP в Україні

16 березня посольство Швеції в Україні, разом з Вікімедія Україна та Могилянською школою журналістики, провели редакторський марафон під назвою WikiGap, метою якого було заповнити гендерні прогалини в Інтернеті. 
Вікіпедія шє найбільшою онлайн-енциклопедією в світі, яка створюється її користувачами. Проте 90% авторів статей в Вікіпедії – чоловіки. Глобально, в енциклопедії в чотири рази більше статей про чоловіків, ніж про жінок. Це призводить до дисбалансу і переважання чоловічого погляду на світ в онлайн-просторі. Змінити цю ситуацію було основною метою WikiGap.
Редакторський марафон відкрив Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Швеція в Україні Мартін Хагстрьом, який зазначив: «Цей захід є частиною глобальних зусиль Швеції, спрямованих на привернення уваги до питання нерівності, що до сих пір існує в усіх суспільствах. Наразі лише 14% біографічних статей в українській Вікіпедії написані про жінок, незважаючи на факт, що жінки власне складають більшість населення України. Ми сподіваємося, що цей та інші подібні заходи покладуть початок руху за кращий баланс»
  У заході взяло учать більше 20 учасників, які разом з тими, хто приєднався онлайн, створили, чи редагували ряд статей про видатних українських жінок. Зокрема, завдяки заходу в українській Вікіпедії з’явилися статті про Наталію Дубровську, українську акторку театру та кіно, Соломію Донець, активну учасницю Визвольної війни українського народу, Дар`ю Шитко, українську спортсменку, яка виступає у кульовій стрільбі з гвинтівки та багато інших. Повний перелік створених статей можна знайти на сторінці заходу у Вікіпедії. 

WikiGap відбувся не лише в Україні. Захід був організований Посольствами Швеції по всьому світу, адже проблема представленості жінок в Інтернеті є глобальною. Цього року WikiGap відбувся в понад 50 країнах, завдяки чому у Вікіпедії стало на 2,000 статей про жінок більше.
Захід відвідав О.Майстренко

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі