неділя, 25 березня 2018 р.

В Київському кінотеатрі TELEPORT360 відбувся прес-показ повнокупольного фільму “Археоастрономія Майя: Спостерігачі Всесвіту" та лекція від дослідника-майяніста, мандрівника та українського вченого Юрія Полюховича

Подія, що перевертає уявлення про одну з найдавніших світових цивілізацій від сферичного кінотеатру Teleport360 та відомого дослідника-майяніста Юрія Полюховича.

Лекція “Дешифровуючи давні знаки: про що розповідають ієрогліфи майя”.
Найточніша історія – та, що записана, зафіксована сучасниками, тому саме стародавнім письменам вчені надають особливої уваги. Людство впродовж тисяч років накопичувало свої знання, досліджувало світ навколо, узагальнювало та осмислювало сенс буття і передавало практичний досвід від покоління до покоління. З метою фіксації думок йому потрібно було знайти спосіб зберігання інформації, що уможливив би її подальше використання нащадками. Здійснити цю мету можна лише за допомогою певної системи умовних знаків – писемності.
Писемність майя вважається найдосконалішою системою фіксації людських думок та знань на Американському континенті до європейського завоювання. Завдяки успіхам у її дешифруванні нам стали відомі імена дійових осіб історії майя, назви міст і держав та описи величних події сивої давнини. Процес дешифрування писемності майя ще досі далекий від закінчення, і кожна знахідка нової пам’ятки вважається великою і важливою подією у науковому співтоваристві.
Про це розказав Юрій Полюхович, доктор філософії, співробітник наукових проектів Maya Hieroglyphic Database Project (University of California, Davis, США), Colecciones Arqueológicas de Palenque: análisis, catalogación, almacenamiento y restauración (Instituto Nacional de Antropología e Historia, Мексика) та Altar de Sacrificios Archaeological Project (Гватемала).
А сплетіння науки та міфології в повнокупольному фільмі “Археоастрономія Майя. Спостерігачі Всесвіту” телепортувала у подорож до 6 храмів індіанців Майя: Сан-Хервасіо, Чічен-Іца, Ушмаль, Ецна, Паленке і Бонампак. Калейдоскоп кольорів та звуків занурить нас в культуру та уявлення майя про Всесвіт. Фільм створила студія Frutos Digitales за підтримки Європейської південної обсерваторії та Національної ради науки та технології Мексики. 

На події був  присутній заступник голови місії  посольства Мексики в Україні. та голова консульського відділу Даніель Домінгес.

Fulldome, або фільми 360 - це не кіно в класичному розумінні, коли рухомі картинки обмежені кадром, прямокутником на стіні. На купольному екрані, як і в реальному житгі, глядач бачить зображення, яке його оточує, Цей формат забезпечує так званий "ефект присутності” та занурення, коли навіть без 3D окулярів зображення виглядає об'ємним та реалістичним.

TELEPORT360 - це перший кінотеатр Україні, де купольний кінозал спроектований і оснащений за міжнародними стандартами для максимально комфортного перегляду сферичних фільмів. 8 HD проекторів та потужний сервер формують зображення на купольному екрані
площею 190 кв. м. Купол та крісла встановлені під спеціальним кутом, що дозволяє кожному глядачу отримати максимум задоволення від перегляду, незалежно від його місця у залі.
Сферичний кінотеатр TELEPORT360 - це спільний проект української компанії New Vision Production та української студії інноваційних технологій Front Pictures».

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі