пʼятниця, 30 березня 2018 р.

ЛІЛІЯ ГРИНЕВИЧ: МОН ІНІЦІЮВАТИМЕ ЗБІЛЬШЕННЯ ГРОШОВОЇ НАГОРОДИ ЛАУРЕАТАМ ПРЕМІЇ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ДЛЯ МОЛОДИХ УЧЕНИХ


Як повідомив офіційний сайт  МОН,  Міністерство освіти і науки України ініціюватиме збільшення грошової винагороди, яку отримують молоді вчені-лауреати премії Президента України. Про це розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час вручення відповідної відзнаки молодим ученим, що вибороли її у 2017 році 28 березня 2018 року, в приміщенні НАН України.

«Ми усвідомлюємо, що грошова премія, передбачена лауреатам, залишається досить символічною. Ми вже готуємо листи на Кабмін, аби цю премію можна було збільшити з наступного бюджетного року. Але цей статус – лауреата премії Президента – залишається досить почесним, і я переконана, що він допомагатиме вам далі в житті», – зазначила Лілія Гриневич.

Зараз розмір премії становить 40тис гривень. До складу авторських колективів премійованих робіт входять 89 науковців, серед них 11 докторів та 68 кандидатів наук. Загалом же конкурс доволі складний та передбачає серйозну конкуренцію серед науковців.

«І я думаю, що в цьому важлива перевага премій Президента – вони представляють кращих з кращих молодих науковців у дуже широкому спектрі наукових тем. Подумайте, з 81 роботи, що надійшла до Комітету Держпремій, тільки 61 робота взагалі була допущена до конкурсу. Тобто близько 25% робіт відсіялися ще на початку. В результаті серед переможців було визначено лише 40 робіт. Гадаю, що навіть сам факт, що ваші дослідження витримали такий серйозний конкурс, говорить сам за себе», – пояснила  міністр.

Вона додала, що традиційно найбільше премій виборюють представники закладів НАН та МОН України. Так, з 40 робіт-переможців – 15 представлені установами НАН та 12 – МОН. З огляду на це, Міністр звернула увагу, що важливо максимально забезпечити розвиток наукових досліджень та заохотити кращих.

«І хочу повідомити представникам університетів, що МОН хоче підтримати вас і запровадити базове фінансування для тих вишів, що найкраще пройдуть атестацію за науковими напрямами роботи. Відразу хочу наголосити: базове фінансування для наукових лідерів зможемо запровадити лише домігшись відкриття нової бюджетної програми, на кшталт тієї, що цього року була відкрита у Національній академії наук – «Підтримка розвитку пріоритетних напрямків досліджень» (500 млн грн для наукових установ, які будуть атестовані за високим рівнем – Ред.). Для нас це один із пріоритетних напрямів роботи на цей рік», – підкреслила Лілія Гриневич.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі