четвер, 15 березня 2018 р.

«Французька весна 2018»: головні події фестивалю

15-й фестиваль «Французька весна» оголосив дати і програму. У цьому році він буде проходити з 31 березня по 30 квітня і охопить 9 українських міст: Київ, Бердичів, Дніпро, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Львів, Одесу, Рівне та Харків.

Відкриє «Французьку весну» вуличний перформанс «Повітря», над яким працює україно-французька команда - режисер Влад Троїцький, група Dakh Daughters, формація NOVA OPERA, Президентський симфонічний оркестр України і диригент Гаст Вальтціг. У постановці буде звучати музика французького композитора П'єра Тійу, а візуальну частину дійства створюють молоді художниці Анна Хотькова і Христина Ярош. Прем'єра перформансу відбудеться 31 березня на Софійській площі.

Продовжить програму кіноконцерт «Різношерсті собачки» від музиканта Жозефа д'Анвера, який відбудеться 2 квітня. Для цього дійства Жозеф зібрав британські, польські та радянські мультфільми про псів, створені в 70-х роках, і озвучив їх авторської електронною музикою.

На фестивалі «Французька весна» відбудеться прем'єра вистави «Сьогодні вечері не буде», який поставив французький режисер Жюль Одрі з українськими акторами театру «Золоті ворота». Це іронічна та в той же час драматична історія про останні години життя Йосипа Сталіна.

А театральна компанія Les Rois vagabonds презентує у Києві виставу «Концерт для двох клоунів», в якому об'єдналися пантоміма, акробатика і музика Вівальді, Штрауса і Баха. У 2013 році ця постановка завоювала приз глядацьких симпатій на Авіньйонському фестивалі.

У квітні «Французька весна» прийде і в українські кінотеатри. На фестивалі відбудуться допрем'єрні покази популярних фільмів французьких режисерів, пройдуть «Довгі ночі короткого метра» і представлять ретроспективу «Роман з кіно», до якої увійдуть екранізації відомих творів французьких авторів.

Одним з головних подій кінопрограми стане прем'єра фільму «Заздрісниця». Стрічку особисто презентують в Києві режисери Давид і Стефан Фонкінос, а також актриса Дара Томброфф.

Також в рамках фестивалю відкриється кілька виставок в різних містах України. Серед них - проект «Інверсії» французького фотографа Філіпа Бертрана і українського художника Миколи Білоуса, виставка «Підведення підсумків» французького художника з українським корінням Ігоря Увароффа і проект «Едіноскріжальное біле» Самуїла Аккермана і Олега Лишеги. А в Рівному і Дніпрі пройдуть виставки молодого фотографа Аделін Кель.

Окрема серія подій «Французької весни» буде присвячена дизайну. На фестивалі пройде показ одягу з побутових відходів, виставка дитячих ілюстрацій і зустріч з дизайнером інтер'єрів Фабріс Осепом.

Знайдуть чим зайнятися на фестивалі і меломани. Наприклад, зможуть послухати тріо RP3 відомого піаніста Ремі Паносяна. Група гастролює по всьому світу і вже встигла кілька разів виступити в Україні. У жовтні 2017 го колектив випустив четвертий альбом Morning Smile, який можна буде почути наживо 17 квітня в Bel étage Concert Club.

Крім того, на «Французької весни» виступить багатонаціональний джазовий колектив Domergue-Litvinyuk Project і пройде концерт класичної французької музики у виконанні Національного оркестру України та хору «Думка» в Національній філармонії.

Не залишили без уваги і гастрономічні особливості Франції: з ними можна буде познайомитися 17-20 квітня на Фестивалі високого кондитерського мистецтва, де пройде серія майстер-класів від шефів зі світовим ім'ям.

Фото С. Комісарова

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі