вівторок, 20 лютого 2018 р.

Міністерства фінансів Республіки Литви та України організовують Координаціний комітет для реалізації реформи ДФС та створення Служби фінансових розслідувань

Украина и Литва договорились о создании Службы финрасследований
Як повідомила прес-служба МФУ, 19 лютого Міністр фінансів Олександр Данилюк, Державний секретар Міністерства фінансів Євгеній Капінус та радники Міністра фінансів Яна Бугрімова, Сергій Коваленко та Юрій Драганчук зустрілися з Віце-міністром Міністерства фінансів Литовської Республіки Лоретою Маскаліовієне, Повноважним міністром Посольства Литовської Республіки в Україні Гвідасом Керушаускасом, начальницею Державної податкової інспекції при Міністерстві фінансів Литовської Республіки Едітою Яншене та Керівником першого відділу програм допомоги "Належне управління та демократизація" Представництва ЄС в Україні Мартіном Клауке.

В рамках програми Європейського Союзу з підтримки реалізації Стратегії управління державними фінансами Литва координуватиме надання допомоги в реформуванні Державної фіскальної служби (ДФС). На зустрічі з делегацією Міністерства фінансів Литовської Республіки та Представництва ЄС в Україні обговорили план реалізації реформи ДФС, митниці та створення Служби фінансових розслідувань (СФР) - єдиного органу для боротьби з фінансовими злочинами проти держави.

Делегація Литовської Республіки та Представництва ЄС в Україні висловили підтримку продовження реформи ДФС та митниці з усіма інституційними змінами, покращенням IT-інфраструктури, залученням нових людей та реорганізацією роботи Служби.

Одним із ключових питань в рамках реформи ДФС залишається остаточна ліквідація податкової міліції та створення єдиного органу для боротьби з фінансовими злочинами проти держави - Служби фінансових розслідувань (СФР).

Олександр Данилюк зазначив, що Міністерство фінансів готове співпрацювати з усіма зацікавленими сторонами над створенням органу протидії фінансовим злочинам проти держави за умови забезпечення прозорості на усіх етапах цього процесу.

“Важливо, щоб Служба фінансових розслідувань була якнайшвидше створена та якісно працювала. Для цього необхідно дотримуватися ключових принципів, щоб забезпечити інституційну спроможність органу, його незалежність та ефективну роботу.

Створення нової Служби стане важливим кроком до розвитку економіки нашої держави.

Ми також маємо зробити процес створення Служби фінансових розслідувань прозорим для суспільства у відповідності до демократичних принципів” - зазначив Міністр.

За результатами зустрічі сторони домовилися створити Координаціний комітет для реалізації реформи ДФС та створення Служби фінансових розслідувань. До складу Комітету будуть входити представники Міністерства фінансів Республіки Литви та України, що формують політику у відповідних сферах. За пропозицією литовської сторони, Координаційний комітет очолить Міністр фінансів України для координації співпраці з ЄС у рамках зазначених реформ.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі