субота, 24 лютого 2018 р.

Культурна дипломатія в дії. «10 тенорів» влучили в "десятку"

Національна оперета України остаточно довела, що саме мистецтво є тим унікальним об’єднуючим інструментом культурної дипломатії, що здатне здолати будь-які політичні і міжнаціональні конфлікти.
«10 тенорів», за коментарями режисера-постановника проекту і директора театру оперети, народного артиста України Богдана Струтинського, говорить про те, що політики теж помиляються, а такі великі нації як Україна і Польща спроможні співпрацювати і розвиватися разом. 23 лютого в стінах «Київського національного академічного театру оперети» стартував вперше міжнародний українсько-польський проект: «10 тенорів», який став наслідком багаторічної творчої співпраці талановитих майстрів мистецтва України та Польщі. Як було означено на прес-конференції учасниками проекту перед початком першого концерту, «10 тенорів» передбачає презентаційне відкриття циклу концертів на сцені столичного національно Академічного театру оперети (23-24 лютого 2018 р.) з подальшими 25 концертами у Польщі. На жаль чи на щастя, ніякої державної підтримки і втручання проект не має і є виключно самоокупним, хоча й не без меценатської підтримки іноземних культурних фондів.
Блискуче відкриття проекту за участю симфонічного оркестру Національної оперети України (очолюваного диригентом-постановником даного концерту, головним хормейстером і диригентом театру оперети, заслуженим діячем мистецтв України, Ігорем Ярошенко), кращих солістів і тенорів України (серед яких Сергій Гурець, Володимир Ординський, Анатолій Погребний, Дмитро Фощанка, Володимир Холкін, Олександр Чувпило і Петро Челяля) та Польщі (Бартош Кучік, Мирослав Невядомський, Маріуш Рута) ознаменувалося вже на 2 номері «Життя без кохання» першого концерту 23 лютого, коли зачарована публіка вражена неперевершеною досконалістю вокального виконання одразу 10-и тенорів вигукувала браво, незважаючи на технічно-звукові проблеми, що були помічені на початку першого номеру.
Режисерська ідея (сценарію Яни Іваницької)постановника концерту Б.Струтинського і диригента-постановника Ігоря Ярошенко надзвичайно витончено виявилась в концертній програмі проекту, поєднавши у собі оперну класику і аранжування світових музичних хітів, національні автентичні музичні традиції українського і польського музичного мистецтва. Особливо яскраво виглядали постановочні номери «Гранда» (А. Лари), «Моє сонце» (Е. ді Капуа), справжнім шедевром серед яких постав фрагмент «Часи соборів кафедральних» з мюзіклу Р. Коччанте «Нотер-Дам де Парі». Безперечними хітами у виконанні 10 тенорів утвердились музичні твори Л. Ріда «Делайла» (аранжування Б. Решетілова) і В. Івасюка «Червона рута» (аранжування С.Дідка). Чудовою прикрасою концерту став саундтрек до кінофільму «Список Шиндлера» (музика Дж. Вільямса) із сольним виконанням скрипкової партії Олександри Решетілової.
В цей перший концертний вечір проекту на сцені театру панувала надзвичайно творча і дружня атмосфера, яка була щиро сприйнята глядачем, наповнюючи серця витонченим естетичним задоволенням. На завершення концерту звучали слова взаємної поваги і вдячності польських і українських колег щодо можливості працювати і творити спільно з початком саме у Києві. Хочеться вірити, що ці фантастично талановиті актори і сольні виконавці не зупиняться на реалізації даного міжнародного українсько – польського проекту і будуть продовжувати свої творчі пошуки у подальшій міжнародній співпраці. І на завершення хотілося б проголосити слова Богдана Струтенського, які стали лейтмотивом як прес-конференції, так і першого концерту: «Культурній українській дипломаті бути! Це є найшвидший шлях до популяризації України у світі шляхом визнання високого українського музичного мистецтва».
Сьогодні ввечері відбудется 2-й концерт. Сайт театру: http://operetta.com.ua/category/repertuar/
Адамовська Маріанна
Загривенкр Володимир

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі