субота, 23 грудня 2017 р.

ArtUkraine Gallery показує «Духовні міста» Оксани Мась

З Мілану в Київ прибула унікальна виставка «Духовні міста» всесвітньо відомої української художниці Оксани Мась.

21 грудня в ART UKRAINE GALLERY (вул. Грушевського, 9А) відбулась презентація проекту «Духовні міста» відомої української художниці Оксани Мась. Художниця, яка підкорила культові світові арт-ярмарки, стала першим українським митцем, хто має персональну виставку у Музеї сучасного мистецтва MA*GA (Італія) та презентує свій проект у найстарішому аукціонному домі світу Sotheby's. Під час презентації на «тихий аукціон» було виставлено картину «Блакитна зірка.Схід», всі гроші від продажу передадуть на розвиток благодійного проекту 1+1 «Здійсни мрію».

 
В Україні виставляються понад 30 робіт — з проекту «Духовні міста» та колекційні твори різного періоду. Принцип формування експозиції важко пояснити раціональною логікою, скоріше це інтерпретація сновидінь художниці, у яких поєдналися важливі для людства теми — культурний код людства, духовні міста та реальне життя. Пошук культурного коду хужодниця починая з епохи відродження, що представлена у інсталяції «Sketch for Horse» і продовжує до сучасних «Духовних міст», що виконані у інноваційній техніці автора. Востаннє музейну виставку Оксани експонували 10 років тому. 


У «Духовних містах» місто постає як простір, у якому відкладається досвід народу, символ людських зв’язків. Художниця представляє архітектурний макет не просто як фіксацію сукупності будівель і доріг, а як самостійний мистецький жанр, що стає підґрунтям для найрізноманітніших тлумачень. Культові споруди у ньому — вершина вираження архітектурних цінностей. Для цього проекту Оксана Мась використала плани реальних соборів, мечетей, знаменитих сакральних будівель, і розмістила їх в одній площині. Масштабний візерунок символізує єдиний простір для всіх, простір для думок і переживань, місце примирення, де кожен розуміє один одного.

«Духовні міста» вже існують. Можливо ще непомітно, але світ змінюється саме в цьому напрямку, а за ним змінюються і люди. Завдання художників — долучитися до цих змін і фіксувати їх. Тому символічно, що на київській презентації проекту буде реалізована важлива благодійна ініціатива. “Ми виставляємо на «тихий аукціон» дорогу для мене роботу «Блакитна зірка. Схід”. Всі кошти від продажу ми передамо на розвиток благодійного проекту “Здійсни мрію”, що здійснює мрії тяжкохворих діток”, — розповіла Оксана Мась.

Кураторка — Sandrina Bandera

* * *
Оксана Мась - українська художниця, родом з Одеси. На даний час проживає та працює у Іспанії. Художниця відома своєю арт-інсталяцією “Вівтар націй”, створеною з понад 3 млн. дерев’яних яєць з зображеннями людських гріхів, страхів та бажань. Проект представляв Україну на Венеціанському бієнале у 2012 році і став найбільш обговорюваним у серед гостей фестивалю та світової мистецької спільноти. Художниця провела понад 80 персональних виставок по всьому світу. Ії роботи представлені у багатьох музеях сучасного мистецтва всього світу, зокрема у Чехії, Нідерландах, Іспанії, Німеччині, Швейцарії та США.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі