пʼятниця, 29 грудня 2017 р.

Національний банк презентував пам'ятну монету “50 років Світовому Конґресу Українців”

У Музеї грошей Національного банку України 28 грудня 2017 року відбулася презентація пам’ятної монети “50 років Світовому Конґресу Українців”.

У презентації пам’ятної монети взяли участь директор Представництва Світового Конґресу Українців в Україні Сергій Касянчук,  заступник директора Представництва Світового Конґресу Українців в Україні Володимир Кістяник,  представники Національного банку України, а також група авторів ескізів пам’ятної монети – Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.

Національний банк України ввів в обіг пам’ятну монету номіналом 5 гривень, присвячену 50-річчю Світового конґресу українців, 26 грудня 2017 року.

Як наголосила Тамара Лошманова, начальник відділу нумізматичної продукції та маркетингу Департаменту грошового обігу НБУ, ця монета присвячена діяльності міжнародної координаційної організації українських громад у діаспорі, яка протягом 50 років представляє інтереси мільйонів українців у світі.

“Високою метою діяльності Світового Конґресу Українців є поширення на планеті принципів демократії, захист прав людини, підтримка незалежності, територіальної цілісності, національної ідентичності та економічного розвитку України – духовної Батьківщини українців, які проживають за її межами. Тож Національний банк вшанував діяльність Світового Конґресу Українців,  відкарбувавши пам’ятну монету на честь його півстолітнього ювілеюˮ, - сказала вона.

“У листопаді 1967 року, 50 років тому, у Нью-Йорку відбувся Перший Конґрес Вільних Українців, що прийняв історичне рішення про створення Світового Конґресу Вільних Українців (сьогодні відомий як Світовий Конґрес Українців) як координаційної надбудови українських громадських організацій у різних країнах світу. Це рішення стало результатом прагнень української діаспори до консолідації та спільного просування інтересів українського народу у світі, – розповів директор Представництва Світового Конґресу Українців в Україні Сергій Касянчук – Звичайно, що 50-літня історія діяльності Світового Конґресу Українців тісно пов’язана з історією України. Адже протягом перших 25 років свого існування наша організація активно підтримувала український народ на шляху до відновлення своєї незалежності, а наступні 25 років – активно допомагає зміцнити та розбудувати державність України”.

Пам’ятну монету “50 років Світовому Конґресу Українців” виготовлено з нейзильберу, категорія якості карбування – “спеціальний анциркулейтед”, маса – 16,5 г, діаметр – 35,0 мм, тираж – 35 000 штук. Ціна Національного банку на цю пам’ятну монету становить 43 гривні, придбати її можна у відділеннях банків-дистриб’юторів та у регіональних відділах Національного банку.

Авторами ескізів до цієї пам’ятної монети стали київські художники групи АртТріум – Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук; а роботу із програмного моделювання виконав працівник Банківсько-монетного двору України Віталій Андріянов.

На аверсі монети на тлі стилізованого зображення моделі Землі розміщено  стилізоване під вишивку декоративне дерево; на реверсі монети на дзеркальному тлі – стилізоване зображення снопа з перевеслом, що символізує об’єднуючу та гуртуючу діяльність Світового Конґресу Українців в усьому світі.


Підготував Олександр Майстренко

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі