субота, 14 жовтня 2017 р.

«Нове німецьке кіно»

12 жовтня в Україні, в кінотеатрі "Київ" за участю Надзвичайного і Повноважного посла Німеччини в Україні Ернста Райхеля стартував щорічний фестиваль «Нове німецьке кіно». Н відкритті також були присутні: директор Гете інституту в Україні Беата Кьолер, голова німкцтко-української торгово-промислової палати Александер Маркус та ін.
До програми кіноогляду, який проводить Goethe institut в Україні спільно з компанією «Артхаус трафік», увійшли шість фільмів.

Фестиваль відкрила драма Фатіха Акіна «На межі». За роль жінки, яка через теракт втрачає своїх сина і чоловіка, виконавиця головної ролі Діане Круґер була названа найкращою актрисою 70-го Каннського кінофестивалю. Круґер присвятила свою премію усім жертвам терористичних атак. Картину було обрано від Німеччини для участі у конкурсі на здобуття премії «Оскар» за найкращий неангломовний фільм – «На межі» називають одним із фаворитів премії.

На фестивалі «Нове  німецьке  кіно  2017»  представлено  три  картини з програми Берлінського кінофестивалю. «Школа №3» — це історія дорослішання 13 учнів школи №3 міста Миколаївка Донецької області, які пережили війну. Фільм Ґеорґа Жено  і  Лізи  Сміт,  знятий  у  копродукції  України та Німеччини, отримав Ґран-прі паралельної конкурсної програми Берлінале Generation 14+.

«24 тижні» — історія трагічного вибору вагітної жінки, яка дізналася про патологію в розвитку своєї майбутньої дитини. У Берліні драма Анни Зори Берашед удостоїлася премії Гільдії німецького арт-хаусу.

Документальна стрічка «Бойс» Андреса Вайєля, що претендувала на «Золотого ведмедя», розповість про йозефа Бойса — німецького художника, одного з головних теоретиків постмодернізму.

«Я і Камінські» — нова робота Вольфґанґа Беккера, автора трагікомедії
«Гуд бай, Ленін!» Картина розповідає про  арт-журналіста,  який  працює над біографією видатного художника Мануеля Камінські, що прославився своєю сліпотою. несподівано герой  виявляє  непрямі  підтвердження  того, що незрячість художника може бути удаваною. Як і у випадку з «Гуд бай, Ленін!», головну роль у фільмі Беккера виконав Даніель Брюль.

Ретро-комедія «Одного разу в Німеччині» перенесе глядачів у післявоєнний Франкфурт і розповість історію Давида Бермана і його друзів, які, переживши переслідування нацистів, мріють виїхати в Америку. У головній ролі — Моріц Бляйбтрой, зірка фільмів «Достукатися до небес» і «Біжи, Лола, біжи».

«Нове німецьке кіно» — один з найстаріших кінооглядів в Україні, які представляють кінематограф своєї країни: в 2017 році він пройде в 23-й раз. фестиваль відбувається за підтримки офіційного партнера ProCredit Bank. Усі фільми демонструються мовою оригіналу з українськими субтитрами.

На межі
Aus dem Nichts
Німеччина, Франція, 2017 / 106 хв. / драма
Режисер: Фатіх Акін («Головою об стіну», «Душевна кухня») В ролях: Діане Круґер («Троя», «Пан Ніхто»), Нуман Акар
Премія за найкращу жіночу роль Каннський кінофестиваль 2017
Життя Каті було зруйноване, коли в результаті вибуху загинули її чоловік і син. Після періоду скорботи і пошуку справедливості настає час помсти.


Я та Камінські
Ich und Kaminski
Німеччина, Бельгія, 2015 / 124 хв. / драма
Режисер: Вольфґанґ Беккер («Гуд бай, Ленін!») В ролях: Даніель Брюль («Гуд бай, Ленін!»),
Дені Лаван («Корпорація «Святі мотори»), Джеральдін Чаплін
Молодий журналіст Себастіян Цьольнер пише статтю про художника
Мануеля Камінські. цьольнер сподівається на швидку смерть Камінські, щоб заробити грошей на своїй статті.


Бойс
Beuys
Німеччина, 2017 / 107 хв. / документальний фільм.
Режисер: Андрес Вайєль.
Номінація на премію «Золотий ведмідь» Берлінський кінофестиваль 2017.
Cтрічка про життя та роботи одного з головних світових теоретиків постмодернізму – німецького скульптора та перформанс-художника йозефа Бойса.

24 тижні
24 Wochen
Німеччина, 2016 / 103 хв. / драма.
Режисер: анна Зора Берашед.
В ролях: Юлія Єнч, емілія піеске, йоханна Ґастдорф.
Премія гільдії німецького арт-хауса, Берлінський кінофестиваль 2017.
Чи давати життя хворій дитині або не прирікати її і себе на страждання? це питання починає мучити Астрід, коли вона дізнається про два безнадійних діагнози майбутньго сина: синдром Дауна і вада серця.

Одного разу у Німеччині
Еs  war  einmal  in  Deutschland...
Німеччина, Люксембург, Бельгія, 2017 / 101 хв. / історична комедія.
Режисер: Сем Ґарбарскі
В ролях: Моріц Бляйбтрой («Біжи, Лоло, біжи»), Антьє Трауе, Тім Сейфі.
Заповзятливий Давид Берманн і шестеро його друзів втікли від жахів нацистського режиму і тепер мріють емігрувати до Америки. Але представниця американських військ у німеччині підозрює Берманна у співпраці з нацистським режимом і всіма силами намагається вивести його на чисту воду.

Школа №3
School Number 3
Україна, Німеччина, 2016 / 116 хв. документальний фільм.
Режисери: Ґеорґ Жено, Ліза Сміт.
Ґран-прі  програми  Generation 14+
Берлінський кінофестиваль 2017.
Фільм про 13 учнів школи №3 містечка Миколаївка Донецької області. Влітку 2014 року Миколаївка стала свідком та учасником бойових дій. Декілька снарядів потрапили в школу №3, перетворивши її на одну з руїн міста. Це історія дорослішання 13 підлітків, які пережили війну.

Ґеорґ Жено
Директор, куратор та один із засновників документального театрального проекту “Театр.doc” та театру ім. Йозефа Бойса в Москві, народився в 1976 році в Гамбурзі (німеччина). З 2003 року влаштував та видав понад 80 театральних проектів у Східній Європі. його постановки були запрошені на численні міжнародні фестивалі. З 2015 року співпрацював з Наталією Ворожбит як спільний  художній керівник Театру Переселенця у Києві, Україна.

Єлізавета Сміт
народилася в одесі в 1990 році, отримала ступінь з режисури в Київському національному театру, кіно і ТБ ім. Карпенка-Карого в 2014 році. Студенткою знімала короткометражні фільми, що згодом були показані на кількох українських фестивалях, брала участь у міжнародних майстернях та проектах. одним з напрямків її роботи є документальний театр. У 2016 році вона провела семінар з молодіжного театру  спільно  з  Георгом  Жено  у  Констанці,  Німеччина, в рамках міжнародного обміну. “Школа номер 3” — повнометражний дебют Лізи, наразі вона завершила ще одну документальну стрічку й готується до зйомок ігрового дебютного фільму.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі