четвер, 7 вересня 2017 р.

Нинішня осінь має стати часом змін для держави і передусім в пенсійній системі


5 вересня, відбулось засідання круглого столу на тему: «Урядова пенсійна реформа – перший крок на шляху побудови сучасного пенсійного забезпечення в Україні».


У заході взяли участь Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, Голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмила Денісова, Міністр соціальної політики України Андрій Рева, Голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний, директор у справах України, Білорусі та Молдови Світового Банку Сату Кахконен представники профспілок та роботодавців України, депутатського корпусу, громадськості.

Володимир Гройсман: Нинішня осінь має стати часом змін для держави і передусім в пенсійній системі

Осінь 2017 року має стати часом змін для України, і ці зміни мають перш за все торкатися пенсійної системи, яка в її існуючому стані не забезпечує ані справедливого ставлення до пенсіонерів, ані наявності ресурсів для організації пенсійних виплат. Про це сказав прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час круглого столу з питань урядової пенсійної реформи, організованого за сприяння USAID.
Пакет «пенсійних» законопроектів наразі знаходиться в Парламенті і, як очікується, він буде проголосований вже у вересні, що дозволить підвищити пенсії для 9 млн пенсіонерів вже у жовтні, розпочати роботу над осучасненням пенсій для військових пенсіонерів та закласти основи розробки законодавства щодо накопичувальної пенсійної системи.
«Ця осінь може перетворитися на осінь можливостей та якісних змін, - сказав Володимир Гройсман. – Пенсійна система – не реформована. Вона не здатна забезпечити справедливість, вона є дуже ураженою, вона не має ресурсів і десятиріччями продукує дефіцит. Завдання Уряду – побудувати справедливу пенсійну систему».
Прем'єр-міністр нагадав, що пропозиції уряду зберігають існуючий пенсійний вік та скасовують 15-відсоткове оподаткування пенсій для працюючих пенсіонерів.
«Ми також зменшуємо дефіцит Пенсійного фонду, який сьогодні становить понад 140 млрд грн», - сказав Володимир Гройсман.
Він також повідомив, що найближчими днями відбудеться засідання Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики, де відбудеться остаточне обговорення реформаторських законопроектів.
«Головне, аби Парламент у вересні ухвалив рішення. Це важливо. Як важливо й те, щоб поправки (до законопроектів) не зруйнували ідеологію документів. І тоді в жовтні українські родини, де є пенсіонери, побачать, що розміри пенсій зміняться», - сказав Володимир Гройсман.

«Сьогодні (в Україні – ред.) отримують середню пенсію 1880 гривень – це вдвічі менше, ніж офіційний прожитковий мінімум, який сьогодні є в Україні». Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева, виступаючи під час круглого столу "Урядова пенсійна реформа – перший крок на шляху побудови сучасного пенсійного забезпечення в Україні".

Водночас, за його словами, навіть щоб виплатити нинішні пенсії, майже кожну другу гривню доводиться брати з державного бюджету, оскільки дефіцит Пенсійного фонду становить 141 млрд гривень із 284 млрд гривень запланованих доходів ПФ на цей рік. 

Також закон про пенсійне забезпечення військовослужбовців довгий час не змінювався і вже застарів, в ньому не враховуються реалії сьогоднішнього дня.

Новий закон про пенсійне забезпечення військовослужбовців може бути ухвалений до кінця поточного року.

"До Нового року в завдання уряду входить розробка і прийняття Верховною Радою закону про пенсійне забезпечення військовослужбовців і перегляд їм пенсій", - сказав Рева.


Він наголосив, що пенсії військовослужбовцям не переглядалися з 2008 року.

Нагадаємо, що 13 липня Верховна Рада 282-ма голосами підтримала у першому читанні законопроект № 6614, який передбачає, зокрема, осучаснення пенсій та скасування оподаткування пенсій для працюючих пенсіонерів.


Крім того, документом пропонується перегляд умов призначення пенсії за віком у 60 років з 1 січня 2018 року. Планується передбачити, що в 60 років виходитимуть на пенсію ті особи, які на 1 січня 2018 р. мали 25 років страхового стажу, а діапазон вимоги щодо страхового стажу щороку буде збільшуватися на 12 місяців до досягнення 35 років у 2028 році.

Підготував Олександр МайстренкоНемає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі