вівторок, 12 вересня 2017 р.

Де панує казка?

Яскравою сторінкою у репертуарі Львівського національного театру опери і балету імені Соломії Крушельницької є балет «Білосніжка і сім гномів» польського композитора Богдана Павловського.
Балет – це чарівне злиття звуку і руху, завдяки якому людина спілкується з прекрасним. Дорослі і діти добре знають «Білосніжку», як класичну казку видатних німецьких казкарів братів Грімм і, також, як культовий мультиплікаційний фільм 1937 року Уолта Діснея (№ 3 у світовому рейтингу мультфільмів всіх часів і народів). Зараз ще одну нагоду перечитати  відому казку мовою музики і танцю нам дарує Львівська опера. 
Ми знайомимося з Казкою з народження і прекрасне відношення до неї супроводжує нас все життя. Заходячи до будівлі театру – «палацу», дитина потрапляє у світ прекрасного. Фойє, чудові сходи, дзеркала, біло-золотий, оздоблений скульптурою глядацький зал – все це вводить її у світ, де зникає буденність і з’являється Казка. 
Вистава починається з завіси, де таємничо блищать великі очі сови, і підступна чаклунка-мачуха зі свитою чорних кішок танцюють у темряві свої злі танці. Та ось з’являється ніжна, тендітна як квітка, красуня Білосніжка. Її щире кохання до Принца, радісне щасливе життя намагається зруйнувати заздрісна мачуха, щоразу питаючи у чарівного дзеркала, хто сама найвродливіша у світі. Пітьма бореться зі Світлом… Це вдало підкреслюється у кожній дії завдяки майстерності освітлювачів сцени.
Прекрасна музика, яку виконує оркестр під керівництвом заслуженого артиста України Юрія Бервицького зачаровує з перших звуків і гармонічно підкреслює чудову хореографію Народного артиста України Ігоря Храмова. Глядачі, затамувавши подих, слідкують за пригодами Білосніжки та її добрих друзів-гномів, втілених у танцях, віртуозно виконаних артистами балету. І музика, і танець талановито змальовують ситуації, характери персонажів, їх вчинки і почуття. На протязі всього балету Добро бореться зі Злом і перемагає його. Малі глядачі усвідомлюють, що справжня дружба, співчуття і любов здатні здолати будь-які життєві негаразди, навіть саму смерть. 
У балеті багато оригінальних знахідок. Це і прекрасні декорації Ярослава Бриня і чарівне дзеркало, в якому відображені зла краса мачухи і ніжна Білосніжки, і неперевершені ходячі дерева. Глядачі радісно сприймають витівки Веселунчика на самокаті, появу гномів у залі, кульки, які гноми дарують дітлахам. Цікаві костюми артистів підкреслюють самобутність кожного персонажу. Вплив балету такий, що під час антракту дівчата намагаються повторити танцювальні па Білосніжки, а хлопчики – перевтілитись у гномів. У Дзеркальній залі дітей знайомлять із видатними корифеями Театру. 
Дитячий балет має велике виховне значення. Він вчить дитину розуміти високе мистецтво музики і танцю, підвищує її інтелектуальний розвиток. Важливо не тільки створити музичний шедевр, а також важливо гідно його втілити, що повністю вдалося творчому колективу театру. 
Редакція висловлює вдячність головному адміністратору Львівської опери Ірині Сірак за сприяння у підготовці матеріалу.

Пєскова Тетяна
Фото Пєсков Владислав

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі