середа, 23 серпня 2017 р.

Міжнародний круглий стіл «Україна у сучасному світі. Підсумки першої чверті Незалежності»


Для більш глибокого вивчення історії і сучасного стану двосторонніх відносин, які формувалися протягом 25 років, редакція міжнародного журналу «Модна дипломатія»  в Торгово-промисловій палаті України провела міжнародний круглий стіл, присвячений підведенню підсумків роботи протягом чверті століття та обговоренню нагальних питань у відносинах між Україною та іншими державами напередодні Дня Незалежності України. Така масштабна акція дала змогу висловити свої погляди політичним діячам та лідерам іноземних країн, а також поглибити порозуміння між громадськістю та владними структурами в Україні.

Були обговорені наступні теми:

СВІТОВА ПІДТРИМКА УКРАЇНИ. ШЛЯХ У ЧВЕРТЬ СТОЛІТТЯ
УКРАЇНА У ПОЛІТИЧНОМУ ТА ЕКОНОМІЧНОМУ АСПЕКТАХ
БЕЗПЕКА. ІНФОРМАЦІЙНА ВІЙНА. КІБЕР АТАКИ.
УКРАЇНА У СУСПІЛЬНОМУ АСПЕКТІ. ОСВІТА. КУЛЬТУРА. МИСТЕЦТВО.

Круглий стіл вітальним словом відкрив перший Президент України(1991-1994) Леонід Кравчук, який акцентував увагу на політичній ситуації між Україною та Росією. Леонід Макарович наголошував на необхідності чітко визначитися, яка в нас форма правління: президентська, парламентська чи президентсько-парламентська. Кравчук говорив про те, що в Україні не виконується Конституція, а у владі процвітає кумівство та корупція. При цьому перший Президент зазначив, що він добре знає Росію, і що вона не зупиниться, тож українці мають гуртуватися і відстоювати свою незалежність та територіальну цілісність усіма силами.

Учасниками обговорення стали також заступник міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін, засновник ГО «Вікімедіа Україна», генеральний директор Асоціації підприємств інформаційних технологій України Юрій Пероганич, Надзвичайний і Повноважний посол Південної Кореї в Україні Лі Янг Гу,Стефан Романів – Генеральний секретар Світового Конгресу Українців,  президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе та ін.

Круглий стіл складався з кількох панельних дискусій в рамках яких піднімались питання світової підтримки України, її політичного й економічного становища, безпеки, інформаційної війни та суспільних аспектів функціонування держави.

Перший президент України Леонід Кравчук:

"Якщо ми хочемо допомогти Україні, треба зупинити дуалізм, потрібно вирішити головне питання Конституції: ми будемо парламентською чи президентською, або серед тут і між там. Якщо ми не вирішимо це питання, то реформи, які проводимо ... не будуть вирішені глибинно".

Оцінюючи роки незалежності, він висловив думку, що в Україні не вдалося побудувати єдиного курсу розвитку держави, який би послідовно реалізовувався незалежно від зміни керівництва держави. “Приходить один Президент - один курс, наступний Президент - ще один курс. Ці курси змінюються в залежності від того, яка приходить влада. А єдиної позиції, єдиної платформи, де об'єднані всі сили, на жаль, не має”, - зазначив він. Серед нагальних питань, які потребують першочергового вирішення, Кравчук назвав: питання припинення війни на сході України, подолання бідності і побудову ефективної системи управління країною. 

Леонід Кравчук вважає помилковою практикою призначення на адміністративні і державні посади іноземних спеціалістів.

“Ми не маємо кадрової ідеології. Якби ми її мали, то, можливо, не запросили б на адміністративні посади іноземців”, - зазначив Кравчук, додавши, що доцільно було б запрошувати іноземних спеціалістів як радників. “Уявіть собі - іноземець потрапляє в Україну і вона для нього нова держава і він один очолює міністерство, а там у міністерстві сотні, а то й тисячі людей інколи. Вони його скомпрометують буквально за короткий час, що й сталося в Україні”, - вважає Кравчук. 

У другій панелі круглого столу з доповіддю про плюси та мінуси впровадження нової системи оподаткування в Україні та проект ліберального Податкового Кодексу України, виступив Григіл Катамадзе. Панель була присвячена трансформації фінансової та податкової системи України за роки незалежності.


«Зміни які відбуваються в податковому секторі раз або ж декілька разів на рік, носять не системний характер, вони не покликані вирішити проблему. Якщо зараз не буде системних змін в податковому законодавстві, то бізнес не виживе. Буде і надалі продовжуватись ситуація з економікою, яка склалась на сьогодні: люди виїжджають за кордон, ухиляються від сплати податків. Чверть століття розвитку української держави позаду, пора перегорнути сторінку та рухатись вперед, щоб вже за 5 років зібравшись, ми могли сказати, що в нас нова, модернізована, європейська країна», - сказав Грігол Катамадзе.


Організаційні партнери круглого столу:
ДУС ДП «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв»; Міністерство закордонних справ;
Торгово-промислова палата України;
Київська міська державна адміністрація;
«Promote Ukraine»;
«Міжнародне бізнес об’єднання».


О. Майстренко
Фото О. Свертока

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі