середа, 5 січня 2022 р.

Тренування витривалості, сили і спритності- важливий аспект для воїна

Для кожного, хто присвятив своє життя службі батьківщині або "шляху воїна", знає наскільки важливо приділяти свій час фізичній підготовці. Заняття спортом корисно не тільки військовим, не секрет, що спорт продовжує життя, зміцнює здоров'я і робить нас сильнішими.

Здоров'я воїна - основа його боєздатності

Здоров'я воїна - це основа його боєздатності. Хто ставить перед собою завдання успішно боротися з втомою в бою, не зможе її вирішити без підвищення своєї витривалості. А досягнення витривалості неможливо без міцного, стійкого здоров'я. Тому самовихованням потрібно домагатися суворого і чіткого виконання режиму і правил гігієни, щоб зберегти і зміцнити здоров'я.

Який вид тренувань найбільш оптимальний для сучасного воїна? Зараз в інтернеті часто можна побачити безліч різних програм тренувань, але перш за задамося питанням, яким напрямком необхідно нам розвиватися в основному. Перш за все воїнам необхідно розвивати витривалість, потім - вже все інше.

Зарядка - ранкові фізичні вправи воїна

Зарядка - ранкові фізичні вправи - важливий засіб щоденного тренування військовослужбовців. Розвиток витривалості, швидкості дій, сили і спритності, загартовування, зміцнення здоров'я та фізичного розвитку - такі загальні завдання фізичної підготовки. Для розвитку витривалості у солдатів, вже досить втягнутих в фізичні навантаження, в зарядку періодично включають біг по пересіченій місцевості (крос). Для розвитку швидкісної витривалості тривалий біг в розміреному темпі чергується з короткими, але швидкими кидками.

У сучасних війнах, навички рукопашного бою можуть стати в нагоді лише у виняткових випадках, коли виникає ситуація зіткнення з противником лицем до лиця. Але не слід відкладати ці вміння або навчання ним, розвиток і навчання рукопашному бою розвивають в нас безліч інших потрібних і корисних якостей: спритність, витривалість, силу волі.

Перш ніж здійснювати тренування, вам необхідний  відповідний спортивний одяг. Це немаловажно.
Далі безпосередньо розвиваємо особисті здібності. Перш за все, спритність - вона потрібна воїну, щоб він міг швидко змінювати своє положення в просторі, коли це необхідно, ну і найважливіше - це витривалість.

Сучасні воїни сильно відрізняються від тих, що були раніше і як би сучасні армії не були автоматизовані, люди в армії відчувають великі навантаження. Солдатам часто трапляється багато пересуватися і багато тягати на своєму горбі.

Навчальні заняття з фізичної підготовки

Навчальні заняття з фізичної підготовки - основна форма фізичної підготовки військ і підвищення їхньої витривалості. На навчальних заняттях воїни виконують гімнастичні вправи, вчаться різних способів пересування, подолання перешкод, рукопашного бою, ходіння на лижах, плавання, вправ з легкої атлетики, деяким спортивних ігор.

Фізична підготовка і виховання витривалості
Боротьба з втомою і підвищення витривалості вимагають, щоб засоби і методи фізичної підготовки відповідали сучасним вимогам бойової підготовки. Ці вимоги не якась постійна величина. Вони змінюються, розширюються, поглиблюються у міру вдосконалення армії, розвитку військової науки, техніки озброєння. Фізична підготовка і виховання витривалості повинні постійно йти в ногу з цими змінами, щоб допомагати воїнам вміло і впевнено керувати різноманітної бойовою технікою, максимально використовуючи її бойову міць для перемоги над ворогом.


Фізична підготовка для підвищення витривалості
Напружена фізична робота людини в нічних умовах, в темряві швидше викликає стомлення. Тому підвищення працездатності військовослужбовців при діях вночі має дуже важливе значення для сучасних бойових дій усіх родів військ. Можна, наприклад, для підвищення витривалості проводити фізичну підготовку і в нічний час. Тут особливо велику роль відіграє правильно проведена вночі попутна тренування і фізичне тренування в процесі бойової підготовки. Нічна фізичне тренування повинна бути пов'язана з високими фізичними навантаженнями і включати в себе дії, що вимагають від військовослужбовців складної просторової координації, орієнтування та вміння співвідносити м'язові зусилля в темряві.

Спортивні змагання та розвиток витривалості
Кожен вид спорту в певній мірі корисний для здоров'я і допомагає підвищувати бойову майстерність і витривалість. Але, звичайно, військово-прикладна цінність різних класичних видів спорту неоднакова. Є види спорту, які мають безпосередньо пряму військово-прикладну цінність для виховання витривалості. Це кульова стрільба, боротьба самбо, гонки на мотоциклах і автомобілях, підводний, водно-моторний, парашутний і літаковий спорт, біатлон (гонки на лижах із стріляниною). Військовослужбовець може зустрітися в бойовій обстановці з усіма діями, що складають основу цих видів спорту.

Боротьба з втомою для підвищення витривалості
Для боротьби з втомою і для підвищення витривалості важливе значення має попутна тренування. Вона зазвичай проводиться під час проходження підрозділу на заняття з бойової підготовки та при поверненні з них - в дні та години на розсуд командира. Це може бути, наприклад, прискорена ходьба і біг, пересування в формі коротких марш-кидків, пересування на лижах, подолання смуги перешкод, багаторазові посадки на транспортні засоби, висадка з них і інші різноманітні дії. При цьому для підвищення витривалості важливо мати на увазі, що, оскільки мова йде про тренування, вона повинна проводитися за певним планом з поступово наростаючими навантаженнями.

Для розвитку витривалості отрібно проводити монотонні заняття фізичного навантаження, але при цьому робити їх при низькій інтенсивності. В ідеалі для таких занять підходить плавання, ходьба на лижах, біг, їзда на велосипеді. Далі можна змінювати техніку навантажень поетапно.

Як боротися з втомою і підвищити витривалість в бою?
Для цього воїнам треба спрямувати зусилля на вироблення і - вдосконалення фізичних і вольових якостей; розвиток великої фізичної витривалості, сили, спритності та швидкості в діях; підвищення пильності, швидкості орієнтування і швидкості реакції: виховання ініціативи і винахідливості, сміливості і рішучості, впевненості в своїх силах. Слід виробити здатність діяти точно і вправно в умовах фізичного стомлення і нервового напруження, а також уміння швидко переключатися з одного виду дій на інший.

Самовиховання і дисципліна

Під самовихованням розуміють свідому і активну роботу воїна над <виробленням і вдосконаленням у себе потрібних морально-політичних, бойових і фізичних якостей, а також над усуненням негативних, шкідливих для здоров'я звичок.


Велике значення в зміцненні здоров'я воїнів мають взаємовідносини їх між собою, між начальниками і підлеглими. Від того, як (виконуються статутні вимоги про взаємини військовослужбовців, залежить їхнє здоров'я і боєздатність, спроможність долати всі труднощі.

Дуже важливе побажання, крім фізичних тренувань, розвивайте свою мозкову діяльність.

В. Лугов

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі