вівторок, 8 серпня 2017 р.

Мінагрополітики і зернотрейдери підписали Меморандум на 2017/18

Як повідомляє сайт Elevatorist.com , Мінагрополітики і зернотрейдери підписали Меморандум на 2017/18 МР
Міністерство аграрної політики і продовольства України днями підписав Меморандум з зернотрейдерами про взаєморозуміння з суб'єктами господарювання - експортерами зерна на 2017/18 МР.
Про це повідомляє прес-служба міністерства.
Відзначається, що метою підписання Меморандуму є стабілізація ринку зерна в країні, а також забезпечення прогнозованого режиму експорту зерна на 2017/18 маркетинговий рік.
У документі обумовлені механізми взаємодії учасників ринку зерна, обмін інформацією, здійснення моніторингу зернового ринку.
«Сторони погодилися співпрацювати з питань узгодження балансових показників зернового ринку України, зокрема для розрахунку граничних обсягів експорту зерна і забезпечення продовольчої безпеки і незастосування експортних обмежень», ─ інформує Мінагрополітики.
Нагадаємо, Мінагрополітики України та експортери зерна підписували аналогічний меморандум на 2016/17 МР.

На експорт відправлено 2,7 млн ​​т українського зерна нового врожаю
Станом на 3 серпня 2017 року експорт зернових в 2017/18 МР з України склав 2,74 млн т. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року експорт зріс на 160 тис. Т.

Пшениці було експортовано 891 тис. т, що на 12 тис. т менше аналогічного періоду минулого року. Експорт ячменю зменшився на 251 тис. т, і склав 991 тис. т. Кукурудзи було експортовано 859 тис. т, що на 422 тис. т або 51% більше ніж в аналогічному періоді 2016 р.

Крім того, Україна експортувала 3,8 тис т борошна, в порівнянні з серпнем 2016 року експорт зменшився на 6,1 тис т.

Нагадаємо, за підсумками 2016/2017 МР Україна встановила новий абсолютний рекорд з експорту зернових - 43,9 млн т.

Україна зібрала великий урожай зернових. Експорт зернових теж досяг рекордних показників. Але вийшло настільки ж поліпшити фінансові показники? Тут картина не настільки райдужна, хоча, звичайно, є і вдалі приклади. Як же зробити так, щоб таких вдалих прикладів з кожним роком ставало більше?

Питання, який з'являється в зв'язку з цим - чому б паралельно зі збільшенням обсягів виробництва зернових нам не зайнятися їх переробкою, тобто створенням доданої вартості. Йдеться про те, що з зерна, крім борошна та крупи, можна отримувати велику кількість цінних компонентів використовуваних в багатьох галузях промисловості. По-перше, для задоволення внутрішніх потреб, по-друге для експорту. А то якось виходить несправедливо - експортуємо зерно, а імпортуємо продукти переробки зерна - модифікований крохмаль, глютен, органічні кислоти, кормові добавки і т.п.

Якщо вивчити ситуацію з переробкою сільгосппродуктів, зокрема, кукурудзи, в США, Європі і Китаї, то можна побачити наступну картину. - Наприклад, у 2012 р в Шатах було вироблено 313 млн тон кукурудзи, при цьому близько половини - 163 млн т піддалося промисловій переробці. Асоціація переробників кукурудзи США, яка об'єднує кілька найбільших компаній, надає цікаві цифри  - 45 млн т кукурудзи було використано для глибокої переробки на різні продукти включаючи - крохмаль, сиропи, масло, харчові та кормові добавки. Вартість цих 45 млн т кукурудзи як сировини склала $ 11,8 млрд. У результаті їх переробки і створення нових продуктів виробники отримали додатково доходи в розмірі $ 10 млрд. Європейський союз (EU-27) же виробив 68 млн. т кукурудзи, з яких 7,5 млн т піддалося промисловій переробці.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі