вівторок, 18 липня 2017 р.

Комунальні підприємства . Хто призначає керівників ?

17 липня в Українському кризовому медіа центру відбулась  дискусія на тему:«Керівники комунальних підприємств Києва». Учасниками дискусії були Олеся Архипська, експерт «Реанімаційного Пакету Реформ-Києва»  і Transparency International, Оксана Величко, менеджер групи «РПР-Київ» та Transparency International Україна, Володимир Брущенко, заступник голови Антикорупційної ради при Київському міському голові, член двох конкурсних комісій .
   В липні 2016 року Київрада затвердила Положення про конкурсний відбір керівників до комунального підприємства(КП). Так, з 1 вересня 2016 року Київ був першим містом, де керівників повинні обирати за конкурсним відбором, до цього ж їх, зазвичай, призначав міський голова. Щоб обрати керівників КП, за допомогою КМДА або ж секретаріату Київради створюється конкурсна комісія, яка складається  з 4 осіб від Київської міської ради, з яких одна особа з секретаріату Київради, представник антикорупційної  комісії та двоє осіб  профільної комісії Київради, а також в комісії присутній представник  з питань самоврядування, двоє представників від громадських організацій, які були відібрані антикорупційною радою при київському міському голові, по одному представнику від кожної фракції депутатів .
  «Комісія не є особливо підконтрольною, набагато важливо, хто попаде в комісію, якщо там з’явиться нормальний представник, то він буде рупором і не дасть нічого там злочинному статися. Важливо, щоб в таких комісіях були представники від громадського сектору, від різних організацій», - прокоментувала Оксана Величко, менеджер групи «РПР-Київ» та Transparency International Україна.
  За процедурою оголошується виконуючий обов’язків від КМДА, який призначає протягом 20 днів склад комісій. Після цього починається оголошення і відбір кандидатів на ту чи іншу посаду. В результаті після відбору комісією залишається 2 представника, результати яких направляються до міського голови, який і обирає  нового керівника .
 «Відповідно до положення має бути відібрано 2 кандидатів - це зроблено тому, що є певні законодавчі вимоги відповідно яких є прерогатива мера призначати керівників комунальних підприємств. Якщо б було обрано одного, то це б порушувало на пряму вимогу законодавства», - додав Володимир Брущенко, заступник голови Антикорупційної ради при Київському міському голові , член двох конкурсних комісій . 
  На сьогодні в Києві створено 8 таких комісій, а комунальних підприємств приблизно 200. Як повідомила Оксана Величко, то на сьогоднішній день існує близько 25 вакантних місць на посади керівників комунальних підприємств. Про конкурс і подачу заявок оголошується на сайті КМДА , де кожен може подати свою кандидатуру, після ж подачі заявки доведеться пройти конкурсний відбір і, можливо, стати новим керівником одного з комунальних підприємств . 
Вікторія Терещенко

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі