субота, 24 червня 2017 р.

ПЕРШИЙ КОНГРЕС ІЗ ПИТАНЬ РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ БЕЗПЕКОЮ ДОРОЖНЬОГО РУХУ

Серед європейських країн Україна посідає перше місце за кількістю загиблих пішоходів і п’яте – за рівнем смертності в ДТП на дорогах. За день у нашій державі гине більше людей, ніж у деяких європейських країнах за рік. Основна причина такої ситуації в тому, що протягом багатьох років цією проблемою в Україні комплексно та системно ніхто не займався, досі немає єдиної й ефективної державної політики, яка б поставила вирішення проблеми безпеки дорожнього руху на рівень одного із своїх пріоритетів. Тому ТПП України, спільно з зацікавленими центральними органами виконавчої влади та громадськими організаціями з безпеки дорожнього руху, ініціювала проведення Першого міжнародного конгресу з питань реформування системи управління безпекою дорожнього руху в Україні. За його результатами будуть підготовлені пропозиції до проекту Державної програми зниження рівня смертності і травматизму від ДТП.

Гасло конгресу – «Безпека на дорогах України заради життя людини». За два дні роботи на його майданчику виступило понад 120 спікерів.

«Від ефективного управління безпекою дорожнього руху напряму залежать інвестиції в нашу країну та розвиток українського бізнесу. Ми усвідомлюємо, що питання, які винесені на розгляд на окремих сесіях згідно з програмою, є дещо непрофільними для ТПП України, але проведена робота дозволить акцентувати увагу учасників на найбільш болючих для країни проблемах безпеки дорожнього руху та внести пропозиції щодо перспектив їх подолання. Впевнений, наш конгрес стане принципово новою в Україні платформою для ефективного реформування в Україні системи управління безпекою дорожнього руху», – сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.
За розрахунками експертів Світового банку, соціально-економічні втрати України від дорожньо-транспортного травматизму оцінюються в 4,5 млрд доларів США на рік. Статистика шокує: кожні 30 хвилин в Україні на дорогах трапляється ДТП, кожні півтори години в ДТП є постраждалі, кожні 6 годин у ДТП гине людина. За останні 6 років на дорогах України загинуло майже 1,5 тис. дітей.

«Українська економіка втрачає понад 4 млрд доларів на рік внаслідок дорожньо-транспортних пригод. Це – велика сума, яка має значення на рівні держави і надзвичайно великий ефект для економіки України», – сказав перший заступник міністра інфраструктури України Євген Кравцов.
За його словами, для поліпшення ситуації проведена серйозна робота, зокрема затверджена Стратегія підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2020 року.

«Під час реалізації основних цілей Стратегії важливо виробити єдиний ефективний механізм обліку й аналізу даних про ДТП для всіх відомств, працювати над забезпеченням безпеки на комерційному транспорті, проводити єдину державну політику щодо заходів і кампаній із інформування населення про ризики на дорогах та правила поведінки на дорогах тощо», – наголосив Євген Кравцов.
Відповідно до оцінок експертів, якісна реалізація заходів Стратегії дозволить зменшити до 2020 року травматизм та кількість загиблих і травмованих на дорогах на 50 відсотків.

Для України важливим є вивчення досвіду провідних європейських країн, де цим питанням надається великого значення і в розв’язання яких вкладаються значні кошти. Участь наукових структур і громадських організацій у міжнародному конгресі та в обговоренні актуальних проблем безпеки дорожнього руху свідчить, що його проведення є своєчасним. Як показує світовий досвід, саме громадські об’єднання, спираючись на наукові обґрунтування, є рушійною силою на шляху подолання перепон у забезпеченні безпеки на дорогах.

За підсумками конгресу всі внесені учасниками пропозиції та зауваження з питань реформування системи управління безпекою дорожнього руху будуть узагальнені і разом із Підсумковою резолюцією внесені на розгляд державних органів влади.  

Віктор Друг

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі