субота, 8 квітня 2017 р.

«Споріднені душі»

 7 квітня в Національному музеї Тараса Шевченка відбулось відкриття виставки «Споріднені душі». Серед високоповажних гостей на відкритті був присутній Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Іспанії в Україні Херардо Анхель Бугайо Оттоне.
    «Споріднені душі» - міжнародний культурно-мистецький проект Національного музею Тараса Шевченка за участі іспанського скульптора й художника Карлоса Гарсія Лаоса.
Репрезентуються графічні твори Т.Г.Шевченка з колекції НМТШ та копії офортів із оригінальних дощок Франсіско де Гойї з серії «Капрічос», що зберігаються в колекції музею Франсиско де Гойї в м. Сарагоса (Іспанія). Між минулим і сьогоденням - абстрактні скульптури Карлоса Гарсії Лаоса із глибоким концептуальним змістом: Материнство, Лицемірство, Сутність, Самотність, Гуманізм, Початок - Кінець, Симбіоз, Душа, Мистецтво.
Проект висвітлює морально-етичні проблеми людства поза часом та простором. Вони виникли разом із людською цивілізацією, а з її розвитком лише поглиблювалися та загострювалися. Ми говоримо, що сучасне суспільство переживає моральну дезорієнтацію та моральне «падіння». Саме це показували у свої творах на поч. XIX ст. Франціско де Гойя в Іспанії, а в середині XIX ст. Тарас Шевченко в Україні. Художники творили в часи, коли їх народ потребував морально- етичних орієнтирів та самовизначення. У Тараса Шевченка - «Мальовнича Україна», «Сюїта самотності», «Притча про блудного сина», у Франціско де Гойї - «Капрічос», «Жахи війни», «Притчі».
Соціальна частина заходу представлена творами дітей із зони АТО (проекти «Донбас: Мир в об’єктиві» та «Поверніть мені мир»), а також дітей з особливими потребами в рамках соціального проекту «Дім доброти», які в своїх малюнках виражають гостру рефлексію на те, що відбувається навколо.
Поєднання в одному просторі творів геніальних художників минулого, сучасного митця та дитячих творів допоможе краще зрозуміти та почути один одного, замислитися над соціальними проблемами, які висвітлювали в своїй творчості Тарас Шевченко в Україні, Франціско де Гойя та Карлос Гарсія Лаос в Іспанії, і які є актуальними сьогодні, скрізь і завжди.
Виставка експонуватиметься в Національному музеї Тараса Шевченка з 7 по 23 квітня.
12 квітня о 15:00 - майстер-клас.

Олександр Білий

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі