неділя, 2 квітня 2017 р.

Сьома міжнародна конференція "Сектор цивільної безпеки:перебіг і виклики реформ"Олександр Литвиненко: Підготовлений Апаратом РНБО за підтримки НАТО проект закону про національну безпеку має стати фундаментом для реформування сектору безпеки і оборони

Реформування сектору безпеки має двоєдине завдання: адаптування до безпекової ситуації протидії зовнішнім загрозам і переорієнтація цієї системи на інтереси громадян. Про це повідомив заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександр Литвиненко під час VII міжнародної конференції «Сектор цивільної безпеки: перебіг і виклики реформ»,.
Олександр Литвиненко під час виступу окреслив основні досягнення в законотворенні в сфері безпеки і оборони.
«За серйозної співпраці з консультативною місією ЄС, офісом НАТО підготовлено проект закону про національну безпеку, який має стати фундаментом для подальшого реформування сектору безпеки і оборони. Даний законопроект вже передано на розгляд до Адміністрації Президента», - сказав заступник Секретаря РНБО України.
Він також висловив сподівання, що найближчим часом буде підписано концепцію реформування Служби безпеки України. Крім того, Олександр Литвиненко повідомив, що розпочато роботу з удосконалення законодавства у сфері державної таємниці.


Представники Адміністрації  Державної прикордонної служби України взяли участь у сьомій міжнародній конференції «Сектор цивільної безпеки: перебіг і виклики реформ», яка відбулася в м. Києві. Вона пройшла за підтримки Консультативної місії ЄС в Україні, Женевського центру демократичного контролю над збройними силами, Міністерства закордонних справ Нідерландів та за участю широкого кола представників різних органів влади та громадянського суспільства.
Під час роботи пленарних сесій конференції розглядалися питання щодо ключових викликів та пріоритетних реформ в секторі цивільної безпеки, кращого міжнародного досвіду у цій сфері та можливостей застосування його в Україні, а також актуальних потреб з розвитку необхідних безпекових спроможностей.
Конференція зібрала ряд ключових учасників реформування сфери безпеки України – діячів сектору безпеки, громадянського суспільства, міжнародних агентств допомоги, ЗМІ. 
Окреме сесійне засідання було присвячене ключовим аспектам розвитку Державної прикордонної служби України з огляду на реформування сектору безпеки і оборони держави. Присутніх ознайомлено із сучасним станом та обговорено перспективи розвитку прикордонної інституції.
Підбиваючи підсумки, співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник підкреслив, що  «завдяки системному підходу керівництва, прикордонна служба впевнено дивиться  вперед і їй є що сьогодні доповісти суспільству. Ключовим викликом, який сьогодні стоїть перед прикордонниками, є надзвичайно складне завдання – з однієї сторони створення прикордонної служби європейського типу, а з іншого боку ­– забезпечення готовності для реагування на загрози військового характеру».
Варто нагадати, що результати діяльності прикордонного відомства було представлено широкій громадськості та ЗМІ Головою Державної прикордонної служби України наприкінці 2016 року.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі