субота, 11 березня 2017 р.

Порошенко виступає за квоти для української мови на телебаченні

Як повідомила "Українська правда" , президент Петро Порошенко планує запропонувати Верховній Раді запровадити квоти української мови в ефірах телеканалів.
Про це він сказав під час церемонії вручення національної премії імені Тараса Шевченка, у день народження видатного українського поета й художника.
"Нам обов’язково треба продовжити роботу щодо розширення простору національного культурного продукту… Завдяки ухваленому закону ми досягли суттєвих результатів у поширенні української пісні й української мови в радіоефірі. Пам’ятаєте, скільки було суперечок, скільки атак? Нічого, крок за кроком доля (частка – ред.) української мови в радіоефірі збільшується", – сказав президент.
"Незабаром таку ж технологію я запропоную застосувати і до телебачення, де зараз присутність української мови є неприпустимо малою", – повідомив він.
"Влітку минулого року я звертався до телеіндустрії із закликом самоорганізуватися в цьому питанні. На жаль, не всі тоді мене почули – і отже, своє слово зараз має сказати законодавець", – заявив Порошенко.

Президент також зазначив, що "наші кінематограф і книговидання теж доводять зараз свою конкурентоспроможність".
"Минулого року вийшло понад 30 українських фільмів. Звісно, ця цифра не вразила б Голлівуд чи Боллівуд, але це є рекорд за часи незалежності України. І зараз разом із фахівцями ми спільно шукаємо дієву форму сприяння національному кіно. Але головне, що його оцінив і підтримав український і міжнародний глядач", – сказав він.
Порошенко зазначив, що Україна поважає й національні меншини.
Щодо постаті Тараса Шевченка, то президент зазначив, що його не дарма називають "батьком української нації", бо сила його – не лише у поезії, а в тому, що він повернув українцям "історичну пам’ять" і пробудив народ.
Порошенко нагадав, що українські патріоти завжди збиралися біля пам’ятників Тарасу Шевченку, а прихильники Радянського Союзу та Росії – біля пам’ятників Володимиру Леніну.
"І нашому поколінню, говорячи словами самого Тараса, довелося запити з московської чаші московську отруту", – сказав також президент.
Олена Рощенко, УП

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі