субота, 18 лютого 2017 р.

У Чехії розробили найпотужніший в світі лазер

Як повідомив сайт GoGetNews.info , у Чехії розробили найпотужніший в світі лазер. Чеські дослідники спільно з колегами з Великобританії розробили унікальну лазерну установку, здатну випромінювати надпотужні потоки світла на безпрецедентний рівень. Вчені стверджують, що їх обладнання може протягом 10 секунд закип'ятити озеро Липно.

В даний час прилад проходить випробування, однак фахівці вже шукають йому застосування на практиці. Передбачається, що його можна використовувати не тільки у військових або наукових цілях, але і в медицині. Примітно, що подібною розробкою займається також група американських і японських учених, проте їх успіхи поки далекі від результатів європейських колег.

Фахівці заявляють, що розроблений ними апарат може в лічені секунди змінити температуру будь-якого предмета на дистанції в кілька сотень метрів. Так, з відстані в 600 метрів він здатний підпалити дерево.

Вага апарата становить близько 20 тонн, однак в майбутньому цей показник можна значно зменшити, вважають вчені. Дослідницькі роботи тривали понад 15 років. Однак на цьому робота дослідників не закінчується. В майбутньому чеські фахівці мають намір удосконалити установку, зробивши її вплив безпечним для органічних матеріалів.

Японські інженери створили потужний лазер
Інженери з японського Університету Осаки створили потужний лазер - його енергія імпульсу в два рази вище, ніж у аналогічних лазерів в США.

Тривалість імпульсу лазера становить одну трильйонну секунди, а енергія імпульсу становить два петаватта в одну пікосекунду. Довжина лазера - 100 метрів. Будівництво установки для експериментів з швидким займанням LFEX завершилося в Університеті Осаки.

А. Тур

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі