пʼятниця, 24 лютого 2017 р.

УСПП ТА НАЦІОНАЛЬНИЙ КОМІТЕТ МІЖНАРОДНОЇ ТОРГОВОЇ ПАЛАТИ РАЗОМ СПРИЯТИМУТЬ ПРОСУВАННЮ ЕКСПОРТУ

УСПП та Національний комітет Міжнародної торгової палати разом сприятимуть просуванню  експорту
Ділові організації України об’єднали свої зусилля для допомоги вітчизняним виробникам в їх зовнішньоекономічній діяльності. В минулі роки, попри відкриття європейського ринку, спостерігалося  падіння українського експорту майже вдвічі, Національні компанії досі мають труднощі із сертифікацією товарів, їх адаптацією до міжнародних технічних регламентів. При зацікавленні потенційних закордонних партнерів та інвесторів, об’єми та структура торгівлі залишаються незмінними та явно не відповідними  потенціалу нашої країни. УСПП та Український національний комітет Міжнародної торгової палати (ICC Ukraine) разом працюватимуть над вирішенням цих питань, сприятимуть бізнес-контактам, залученню інвесторів під конкретні проекти тощо.

Про це йдеться в підписаній ними Угоді. Закріплення партнерства відбулося в рамках першої спільно організованої міжнародної економічної конференції «Реальні кроки щодо розширення зовнішньоекономічного співробітництва».

Сторони разом готуватимуть пропозиції щодо розвитку та диверсифікації торговельно-економічного співробітництва між Україною та країнами світу, суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності. Вони налагоджуватимуть  фаховий аналіз та інформування українських експортерів про норми тарифного та нетарифного регулювання експорту та імпорту різних груп товарів, процеси сертифікації, прийняття та реалізації інвестиційних рішень.

Партнери також сприятимуть та організовуватимуть проведення ділових форумів, виставок, В2В зустрічей як на національних теренах, так і за кордоном.

«Впевнений, що співпраця таких структур, як УСПП та ICC Ukraine, дасть змогу оперативно та якісно долати ті перепони, з якими стикаються експортери. У нашу співпрацю входить комунікація із міжнародними організаціями, діяльність на внутрішньому та зовнішніх ринках», – прокоментував президент ICC Ukraine Володимир Щелкунов.

У свою чергу, президент УСПП Анатолій Кінах підкреслив, що загальною метою є встановлення балансу національних зовнішньоторговельних інтересів України із інтересами її країн-партнерів. Окрім того, необхідно докласти зусиль для нарощування не тільки обсягів експорту, але й зміни його структури, яка наразі на 70% є сировинною.

«Маємо постачати товари із високою доданою вартістю, конкурентоспроможні. Тоді залежність економіки і доходів  окремих експортерів від коливання кон’юнктурного сировинного ринку буде мінімальною. Звичайно, для цього необхідно створити умови для розвитку технологічних, переробних виробництв. Це наше внутрішнє завдання, і ділова спільнота буде докладати всіх зусиль, в діалозі із урядом, щоб стимулювати зростання виробництва, внутрішнього ринку, конкурентоспроможності вітчизняного виробника», – сказав президент УСПП.

Він виступає за впровадження в країні чіткої експортної політики, створення експортно-кредитного агентства, банку розвитку, дієвого налагодження державно-приватного партнерства в цій сфері.

В той же час організації закликали і сам український бізнес бути більш активними, вивчати правила гри на нових ринках, бути готовими до інвестування в процес їх завоювання, зацікавленими в сертифікації своєї продукції.

Партнери також заявили про готовність надавати свою допомогу експортерам у подоланні можливих перешкод в торговельно-економічному співробітництві із їх закордонними контрагентами. Конкретний план дій на виконання Угоди буде розроблений та оприлюднений уже найближчим часом.

Підготував О. Майстренко

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі