субота, 24 грудня 2016 р.

У КИЄВІ СТВОРЕНО ГРОМАДСЬКУ ОРГАНІЗАЦІю «ФУНДАЦІЯ DEJURE»

22 грудня 2016 року відбулася презентація громадської організації «Фундація DeJuRe». Подія відбулась в офісі Реанімаційного Пакету Реформ.

На презентації виступили перший заступник Міністра юстиції Наталія Севостьянова, а також засновники “Фундації DeJuRe” — головний експерт РПР з судової реформи, член Ради РПР Михайло Жернаков та голова Третейської палати України Тарас Шепель. Крім того, у заході взяли участь співголова Ради Реанімаційного Пакету Реформ Тарас Шевченко.

Громадська організація «Фундація DeJuRe» є членом коаліції Реанімаційного Пакету Реформ. Її основними завданнями є впровадження реформ у сфері юстиції. Засновниками громадської організації є Михайло Жернаков — головний експерт РПР з судової реформи, член Ради РПР; Тарас Шепель, голова Третейської палати України та Роман Куйбіда, заступник голови правління Центру політико-правових реформ.

У Києві презентували проект міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя для дітей

Перший заступник Міністра юстиції Наталія Севостьянова, представники організації UNICEF та громадська організація «Фундація DeJuRe» презентували новий проект у сфері захисту прав дітей.

Відбулася презентація проекту громадської організації «Фундація DeJuRe», який реалізовується за підтримки UNICEF - “Inter-Agency Coordination Council on Justice for Children (ICCJC)”. Його завданням є створення та розвиток Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя для дітей. У межах цього проекту також передбачається створення при Міністерстві Юстиції України посади Радника з питань правосуддя для дітей. Відповідальною за цей напрям стане перший заступник Міністра Юстиції України Наталія Севостьянова.

«Завжди раді вітати такі проекти. Міністерство юстиції охоче відгукується на подібні ініціативи. Ми аж ніяк не можемо оминати увагою питання дитячого правосуддя та запобігання дитячій злочинності. Саме ці напрямки і має вирішити цей проект. З попереднього досвіду знаємо: якщо з дітьми проводити ознайомлювальну і виховну роботу – за статистикою 90 % із них не вчиняють карних діянь. Сьогодні ми разом з колегами розпочинаємо проект Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя для дітей. Попри те, що в назві ініціативи є слово «міжвідомчий», саме Міністерство юстиції виступає одним із основних у цьому процесі. Втім власноруч ми не впораємося. Відтак забезпечити повну реалізацію проекту нам допоможуть колеги із громадського сектору та UNICEF. Вітаю колег і сподіваюся на подальшу співпрацю», - з вітальним словом виступила перший заступник Міністра юстиції України Наталія Севостьянова.

UNICEF є міжнародним донором цього проекту. На думку представників організації в Україні, захист прав дітей мав би стати одним із основних напрямків реформ у сфері юстиції. «Ми створюємо нову платформу для ювенальної юстиції. Діти, на нашу думку, - це найперше. Ця ініціатива допоможе різним інституціям впроваджувати досвід щодо захисту прав дітей і докладатися до процесу змін. Ми дуже сподіваємося на пані заступника Міністра. Адже, на нашу думку, саме вона має стати тим двигуном, який рухатиме зміни в ювенальній юстиції», - зазначив Андро Гігаурі, експерт UNICEF з ювенальної юстиції.

Безпосередньо технічним та експертним забезпеченням діяльності як Радника, так і Секретаріату Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя для дітей займатиметься громадська організація «Фундація DeJuRe». Попри свій молодий вік – ГО уже є членом коаліції Реанімаційного пакету реформ. Планами щодо розробки політики у сфері правосуддя щодо дітей поділився один із засновників організації – головний експерт групи судової реформи РПР, член Ради РПР Михайло Жернаков: «Ми нова організація і для нас це великий кредит довіри. Безперечною перевагою є спроможність і можливість залучати експертів до подібних ініціатив -  наприклад, з числа експертів того ж Реанімаційного пакету реформ. Про що ж наш проект? Його повна назва – «Створення та підтримка Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя для дітей». Взагалі ми дуже раді, що термін «правосуддя для дітей» вводиться в юридичну практику. Розумієте, настав час не банальних розробок та вкидань законопроектів у Верховну Раду. А потім сиди і думай – як ці Закони потім  імплементувати та зробити їх реальністю. Україна виходить на рівень творення системної політики щодо того чи іншого питання. Так от наш проект спрямований на системну розробку державної дитячої політики у сфері правосуддя. Дуже розраховуємо на політичне лідерство пані Севостьянової. Саме до її команди буде відібрано Радника, який би точково і спеціалізовано займався б організацією проекту. Згодом створимо власне Раду, яка б змістовно впроваджувала політику».

ГО «Фундація DeJuRe» має надати Міністерству Юстиції пропозиції щодо особи Радника і до кінця нинішнього року на цій посаді має бути затверджено конкретну людину. У прогнозі ініціаторів проекту оптимістичним часом створення колегіальної Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя для дітей стане кінець березня.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі