пʼятниця, 9 грудня 2016 р.

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ПРОЕКТ «КИЛИМ. СУЧАСНІ УКРАЇНСЬКІ МИТЦІ »В КИЄВІ

У Музеї історії Києва відбулося відкриття масштабного всеукраїнського проекту «Килим. Сучасні українські митці ».

Починаючи з квітня цього року проект їздив по країні, і ось тепер його представили в Києві. 20 художників з різних регіонів України створили свої «килими», де кожен з них показує власне бачення традиційного мистецтва в сучасному світі. На виставці представлено живопис, скульптура, інсталяція і відео-арт.Ідея проекту «Килим. Сучасні українські митці »- об'єднати традиційне мистецтво і сучасне, актуалізувати етнічну культуру і надати додаткових« народних »смислів актуальному арту.

Учасники проекту - переважно представники покоління «нових молодих», яке заявило про себе лише кілька років тому і все ще продовжує формуватися. Вони всі дуже різні, кожному властивий індивідуальний, часто вже впізнаваний стиль. «Створені в рамках загальної ідеї проекту, індивідуальні висловлювання групи молодих українських художників, такі несхожі один на одного за змістом, напрямку і стилістиці, об'єднуються, проте, в дивно цілісне« ткане полотно », формують єдиний« килим », - каже співкуратор проекту «Килим. Сучасні українські митці» Олександр Соловйов. Проект стартував ще 8 квітня в Татарові, Івано-Франківська область, в головному арт-просторі Zenko Foundation, розташованому на території готельного комплексу «Коруна». Після Карпат, він був показаний у Львові, потім побував в Харкові. Завершиться подорож «Килим» в Києві.
Серед найцікавіших робіт варто відзначити роботу молодого художника Романа Михайлова «Вкрадений політ» ( «Птахи, які не літають. Втратили здатність підкорювати вершини, відчуття маршрутів, родова ознака. Обтяжені власною вагою і безпорадністю, деякі застигли в нерухомих позах, інші все ще намагаються злетіти, хто самотній кричить від відчаю. Що може бути гірше: бути птахом - і не літати? Птах без польоту - символ втрачених надій, руху без точки призначення, метафора посттравматичного стану сучасного суспільства»), Сергій Петлюк розмірковує про маніпуляції в проекті «Елементарна маніпуляція» (Проект складається з окремих об'єктів і відеоінсталяцій, які на перший погляд, не мають між собою нічого спільного. Ці роботи - приклади простих фізичних / механічних маніпуляцій з особистими або знайденими речами і тілом: незначне зовнішнє втручання в «життя » цих речей змінює їх зміст та суть. Таким чином, за допомогою простих дій над простими предметами я намагаюся зрозуміти / розкрити
складні механізми управління життям через людську свідомість. Як, змінюючи одну смислове матрицю на іншу, елементарно змінюється зміст «життя», яке протікає в заданих матрицею рамках»), Олексій Золотарьов показав роботу« Час бігти »в якій головним героєм виступає кращий друг людини («Килим - це як багатоелементна картина, розповідає історію. Килим - як вмістилище символів сконцентрованих смислів. Килим - це пазл. Сюжетом для свого «килима» я вибрав дуже знайомий для людини образ. Собака - це символ прирученої природи. Відданої, щирої, довірливої. Собака дуже емоційний, виразний, близький, він колись допомагав людині вижити, був на сторожі, був обожнюємим і служив уособленням містичності сили, але завжди супроводжував, спостерігав, оберігав. і тут він кричить - розділений, розгублений на перехресті, він хоче бігти. Я хочу, щоб глядачі « почули "це виття - і задумалися, схаменулися»).

«Ми з самого початку виступали за культурну децентралізацію і возили виставку по країні. Сучасне мистецтво повинно виходити за рамки столиці, ставати доступнішим Але потім вирішили, що підвести підсумки першого всеукраїнського проекту фундації буде правильніше саме в Києві», - каже ініціатор проекту та засновник фонду Zenko Foundation Зенко Афтаназів.

Куратори проекту: Ігор Абрамович і Олександр Соловйов.

Беруть участь у проекті художники: Apl315, Катерина Берлова, Назар Білик, Мирослав Вайда, Артем Волокітін, Олексій Золотарьов, Дар'я Кольцова, Антон Логов, Тетяна Малиновська, Роман Мінін, Анна Миронова, Роман Михайлов, Зоя Орлова, Сергій Петлюк, Юрій Пікуль, Степан Рябченко, Олексій Сай, Андрій Сидоренко, Анна Сорокова, Олексій Яловега.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі