пʼятниця, 23 грудня 2016 р.

ПІДСУМКОВА РІЧНА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ МІНІСТРА ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ ІГОРЯ НАСАЛИКА

22 грудня 2016 року в Українському домі відбулась підсумкова річна прес-конференція Міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Насалика

Стратегічні пріоритети: безпека, реформи, ефективність, очищення.

19 грудня оприлюднено проект Енергетичної стратегії України до 2035 року
Пропозиції та зауваження до проекту приймаються у місячний термін з моменту його оприлюднення в електронному вигляді на електронні адреси Міністерства.

БЕЗПЕКА
Реалізовано заходи щодо диверсифікації джерел постачання ядерного палива для українських АЕС. У 2016 році здійснено 13 поставок ядерного палива, із них 4 від компанії Westinghouse (США).
Вирішено питання землевідведення під будівництво централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) українських АЕС.
Розблоковано рахунки та майно ДП «НАЕК «Енергоатом» на суму 200 млрд грн і відновлено фінансово-господарську діяльність найбільшої енергогенеруючої компанії.

Влітку 2016 року вдалося запобігти аварійним «віяловим» відключенням електроенергії для споживачів.
Протягом року Україна не імпортувала електроенергії з Російської Федерації, і в прогнозному балансі на 2017 рік не передбачено імпорту електроенергії.
393 дні Україна не імпортує природний газ із Російської Федерації.

Верховна Рада України ухвалила у першому читанні розроблений Міненерговугілля проект Закону України «Про ринок електричної енергії України».
Вперше за 16 років Верховна Рада України ухвалила законопроект «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг» (НКРЕКП).
Кабінет Міністрів України схвалив постанову «Про відокремлення діяльності з транспортування та зберігання (закачування, відбору) природного газу» та визначив модель реструктуризації НАК «Нафтогаз України».
Кабінет Міністрів України схвалив «Програму розвитку гідроенергетики України на період до 2026 року» 
Кабінет Міністрів України схвалив Концепцію «Державної цільової економічної програми розвитку атомно-промислового комплексу України на період до 2020 року».
Верховна Рада України ухвалила зміни до Закону України «Про ринок природного газу» щодо встановлення всім постачальникам природного газу розміру страхового запасу не більше 10% від місячних обсягів поставки.
Розроблено та подано на розгляд Кабінету Міністрів проект розпорядження «Про схвалення Концепції розвитку газовидобувної галузі України».
Скориговано і затверджено Кабінетом Міністрів України проект «Будівництво шахти №10 «Нововолинська» з метою приведення кошторисної вартості проекту до рівня поточних цін.
Розроблено новий Меморандум про взаєморозуміння між Україною та ЄС в сфері енергетики, який був підписаний 24 листопада 2016 р.
Забезпечена участь представників Міністерства у засіданнях Постійної Групи Високого Рівня Енергетичного Співтовариства та засіданнях Ради Міністрів Енергетичного Співтовариства. 

 Ефективність 
10 червня 2016 року запущено та підключено до Об'єднаної енергомережі України третій гідроагрегат Дністровської ГАЕС потужністю 324 МВт в генераторному режимі.
30 червня 2016 року завершено реалізацію двох спільних інвестиційних проектів за підтримки Світового банку:
- проект передачі електроенергії;
- проект реабілітації гідроелектростанцій. 
19 вересня 2016 року добудовано та включено під навантаження
захід повітряної лінії електропередачі напругою 750 кВ, завдяки чому споживачі у Києві та області отримали додатково 1 млн кВт електроенергії.
Проект реалізовано НЕК «Укренерго» за підтримки Європейського інвестиційного банку та Європейського банку реконструкції та розвитку.
Реалізовано проект «Дослідження можливості синхронного об'єднання української та молдовської енергосистем з континентальною європейською енергосистемою ENTSO-E».
Продовжено терміни експлуатації енергоблоків №1 та №2 Запорізької АЕС.
Державні вугледобувні підприємства видобули понад 5,5 млн тонн вугілля та провели 47,2 км підземних гірничих виробок.
Підприємства торфовидобувної промисловості наростили обсяг видобутку торфу на 20% порівняно із показниками 2015 року (+ 38,9% до планового завдання).
За ініціативи Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана на базі міністерства сформовано Антикризовий енергетичний штаб, який постійно відстежує ситуацію в галузі для оперативного вирішення проблемних питань.
Вперше в історії незалежної України Міненерговугілля затвердило прогнозний баланс електроенергії ОЕС України на наступний 2017 рік у жовтні поточного року. 

 ОЧИЩЕННЯ
Запобігання проявам корупції - пріоритет Міненерговугілля України.
У 2016 році на підвідомчих підприємствах було затверджено 34 антикорупційні програми.
Всі економічно активні підприємства Міненерговугілля зареєстровані на Єдиному веб-порталі використання публічних коштів та надають відповідну інформацію.
В Міненерговугілля і на підприємствах запроваджено систему електронних закупівель ProZorro для запобігання корупції під час державних закупівель.

Перспективні плани Міністерства енергетики та вугільної промисловості України на 2017 рік
Диверсифікація поставок ядерного палива та продовження термінів експлуатації двох енергоблоків Запорізької та Рівненської АЕС.
Завершення підготовчих робіт за проектом «Будівництво централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива
реакторів ВВЕР АЕС України».
Виконання плану реструктуризації НАК «Нафтогаз України».
Розробка нормативно-правових актів для забезпечення торгівлі природним газом на біржах та Правил газової товарної біржі. 
Пріоритети Міністерства енергетики та вугільної промисловості України на 2017 рік

- Впровадження OPEN Ministry – найбільш прозоре Міністерство з-поміж усіх. 
- Запровадження ініціативи «База знань» – публічний доступ до інформації.
- Реалізація антикорупційних ініціатив та розробка програми.
- Реалізація Національної ініціативи «Енергосьогодні»– ElectroToday (E2D) з метою
створення в Україні умов для стимулювання громадян до переходу на електромобілі.Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі