пʼятниця, 10 червня 2016 р.

Виставка «Магдебурзьке право – основа Європи» за сприяння Центру політичної освіти землі Саксонія-Ангальт (Landeszentrale für politische Bildung Sachsen-Anhalt)

9 червня в Національному музеї історії України відбулось відкриття виставки «Магдебурзьке право – основа Європи» за сприяння Центру політичної освіти землі Саксонія-Ангальт (Landeszentrale für politische Bildung Sachsen-Anhalt). 

Що спільного між Магдебурзьким правом і життям громад? Як збірка правових норм стала основою для формування громадянського суспільста, того світу, у якому живе більшість з нас?
Виставка «Магдебурзьке право – основа Європи» має на меті розповісти про феномен Магдебурзького права: про його розвиток та поширення в Європі, зокрема в Києві та Переяславі, про його вплив на міський простір і на розвиток торгівлі та ремесел.

Магдебурзьке право – середньовічне міське право, яке надавало можливість місту мати власні органи самоврядування та звільнення з-під урядової юрисдикції. У 1188 році місто
Поширення Магдебурського права в країни Європи
Магдебург отримало привілей від архиєпископа Віхманна. Згодом Магдебурзьке право потрапило у різні регіоні Центральної та Східної Європи, у тісному поєднанні з Саксонським Зерцалом – запис правових норм Саксонії, укладений Ейке фон Репковим на початку XIII століття. Запозичення Магдебурзького права на українських землях відбувалося протягом довгого часу, поступово охоплюючи територію всієї сучасної України. Але запозичення Магдебурзького права відбувалося зі зміною його наповнення, з адаптуванням до місцевих умов. В українських містах Магдебурзьке право, яке вже було пристосоване до польських правових норм, діяло поруч зі звичаєвим правом та Литовськими Статутами. Норми магдебурзького права та Саксонського зерцала діяли в багатьох містах України до 1840-42 років, доки не були замінені російським імперським законодавством.

Наталія Молокова

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі