четвер, 12 травня 2016 р.

ВМФ Норвегії добре захищає свої газові вишки, загальні відомості

Військово-морські сили Норвегії складаються з флоту і берегової артилерії. Загальне керівництво ними здійснює головнокомандувач збройними силами через головного інспектора ВМС (з адміністративних питань) і командувачів ВМС в Північній і Південній Норвегії..
Головний інспектор ВМС несе відповідальність за комплектування кораблів і частин особовим складом, його підготовку та навчання, а також здійснює контроль за бойовою готовністю кораблів, утриманням та експлуатацією зброї і військової техніки, матеріально-технічним забезпеченням, проведенням пошуково-рятувальних робіт на морі.
Робочий орган головного інспектора є штаб ВМС, розташований в м Осло.
Командувачі ВМС в Північній і Південній Норвегії відповідають за розробку планів використання сил флоту і берегової артилерії, організацію оперативної і бойової підготовки підпорядкованих штабів, з'єднань і частин.
Командування ВМС в Північній Норвегії включає три дивізіони бойових кораблів, флотилію ракетних катерів і два військово-морських райони - "Тромсе" і "Хологолан". У його розпорядженні знаходяться служба берегової охорони в Північній Норвегії (розпорядженні дивізіоном кораблів берегової охорони "Північ"), три ескадрильї ВПС і підрозділи військово-морського "хемверна".
Командуванню ВМС в Південній Норвегії підпорядковані п'ять дивізіонів бойових кораблів, флотилія РКА і п'ять районів - "Тренделаг", "Вестландет", "Серландет", "Рогаланд", "Остландет", а також служба берегової охорони в Південній Норвегії (з дивізіоном кораблів берегової охорони "Південь") і підрозділи "хемверна".
Основними бойовими засобами в BMС є форти берегової артилерії, оборонні мінні загородження, мобільні ракетні батареї.
Командиру військово-морського району можуть надаватися бойові кораблі (катери), підрозділи "хемверна" ВМС і сухопутних військ.
За поглядами військового керівництва, норвезький флот повинен забезпечити нарощування угруповань ОЗС НАТО в Північній Норвегії і Північно-Східній Атлантиці і спільно з ними вести активні бойові дії на ПЗЄ ТВД.
Виходячи з цього на ВМС покладаються такі завдання: боротьба з підводними човнами і надводними кораблями противника в передовій протичовнової зоні; забезпечення противодесантної оборони узбережжя, ВМБ і портів країни; захист прибережних морських комунікацій в Баренцевому і Норвезькому морях, а також газових і нафтових промислів в Північному морі; надання підтримки сухопутним військам при веденні ними бойових дій на узбережжі в шхерних районах; перекидання морем військових підрозділів і вантажів.
Чисельність особового складу ВМС 6000 чоловік (з них 800 осіб в частинах берегової охорони).
Корабельний склад флоту - 37 бойових кораблів і 30 РКА. Підводні сили мають в своєму складі 6 підводних човнів типу "Ула" (S300 - S305) німецького виробництва. У надводних силах є три фрегата типу "Осло" (F301, F302, F304) і фрегат F310 "Фрітьоф Нансен" (ще чотири кораблі цього типу будуються. Мінно-тральні сили включають кораблі декількох типів: мінні загороджувачі "Відар" (N52 ), тральщики - шукачі мін "Оксёй" (М340 - M342), тральщики "Альта" (М350 і M351) і "Сауда" (М331). В даний час ведеться побудова ще одного корабля типу "Оксёй" (М343) і трьох - "Альта" (М352 - M354).
Амфібійні сили флоту налічують три малих танкодесантних корабля типу "Рейнёсунд" (L4503, L4504, L4506). Легкі сили мають в своєму розпорядженні 14 ракетних катерів типів "Хаук" (Р986 - P999) і один ракетний катер на повітряній подушці "Снёгг" (будуються ще п'ять катерів цього типу).
Крім того, до складу сил берегової охорони входять три патрульних фрегата типу "Нордкапп" (W320 - 322) і десять патрульних кораблів різних типів (W300-303, 313-319).
Берегова артилерія включає 42 форти (26 в резерві) і 47 батарей берегової артилерії (в тому числі п'ять торпедних).
Система базування флоту об'єднує три ВМБ - Хоконсверн (головна), Рамсунд і Улавсверн, а також 11 пунктів базування - Альта, Берген, Буді, Крістіансанн, Свартнесс, Сортланн, Ставангер, Тронхейм, Хаммерфест, Харстад і Хортен.
Крім того, на території Норвегії є близько 70 середніх і великих морських портів.

А. Тур

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі