неділя, 29 травня 2016 р.

Енергетичний конгрес. "Енерго Весна 2016":

Експорт електроенергії дозволить підтримати українську енергосистему. Таку думку висловили експерти в ході проведення міжнародного енергетичного конгресу "Енерго Весна 2016" 26 травня в Києві, коментуючи ініціативу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України про відновлення експорту української електроенергії.

За словами директора Департаменту електроенергетичного комплексу Міненерговугілля Ольги Буславець "проект відповідного урядового розпорядження, про який говорить міністр Ігор Насалик, передбачає формування ціни для експорту електроенергії за правилами ринку". "Це сьогодні дуже актуальне і важливе питання, особливо в умовах втрати ринків збуту електроенергії в Криму і на неконтрольованій території в Луганській і Донецькій областях", - зазначив вона.

На думку чиновника, "відновлення поставок у Білорусь в літні місяці 2016 року і відновлення поставок до Молдови, що збереже експортний потенціал Бурштинського енергоострова, дасть можливість спалювати на українських ТЕС вугілля газових марок, видобуте на державних вугільних підприємствах "Волиньвугілля" і "Львіввугілля". "А це збереження тисяч робочих місць для українських шахтарів", - вважає Ольга Буславець.

У свою чергу голова наглядової ради Фонду цільових екологічних інвестицій Олексій Хабатюк звертає увагу на конкурентоспроможність української електроенергії на зовнішніх ринках і зобов'язання по викидах, які взяла на себе Україна.

"Перед нами стоять жорсткі зобов'язання - до 2033 року радикально знизити викиди, а механізмів залучення коштів під цю задачу, повернення їх інвесторам немає. Якщо ми хочемо експортувати, то необхідно експортувати за ціною, яка конкурентоспроможна на зовнішніх ринках", - відзначає він.

Експерти впевнені, що відновлення експорту української електроенергії в Білорусь, Молдову і країни Євросоюзу дозволить підтримати енергетичну систему країни і цінову політику на ринку на належному рівні.

Збільшення власного видобутку газу в Україні можливе лише за умови впровадження революційних змін в оподаткуванні галузі

Асоціація газовидобувних компаній України (АГКУ), беручи до уваги офіційні заяви Уряду щодо курсу держави на повну газову незалежність, шляхом диверсифікації постачання природного газу та за рахунок збільшення власного видобутку, виступає з наступною консолідованою позицією своїх учасників.
Асоціація переконана, що Україна має всі необхідні передумови для зменшення залежності від імпортних енергоносіїв за рахунок збільшення видобутку власного природного газу. В той же час ми усвідомлюємо, що галузь переживає ненайкращі часи. Певний запас міцності компаній і інертність процесів газовидобутку ще не дозволяють в повній мірі відчути глибину тих проблем, якими сьогодні живе видобувна галузь.
На думку учасників Асоціації, а це компанії, які консолідовано видобувають 88% українського природного газу, головною проблемою на шляху збільшення видобутку газу в Україні залишаються високі податки. Фіскальній тягар підриває економіку підприємств, унеможливлює підтримку виробництва газу на існуючому рівні та його нарощування в майбутньому. В той же час сьогоднішній стан галузі вимагає від компаній збільшення інвестицій для компенсації природного падіння видобутку газу за рахунок інтенсифікації видобутку на діючих родовищ та відкриття нових покладів.
Асоціація вважає, що держава, забезпечивши зміну податкової системи в галузі відкриє вікно для українських та іноземних інвесторів, які привнесуть в галузь новітні технології в бурінні, геологорозвідці, вітчизняні компанії отримають можливість застосовувати технології 3Д сейсморозвідки, вертикального буріння та гідроразриву пласта, якими живе провідний світ.

Із виступу Голови правління Асоціації газовидобувних компаній України Данііла Майданіка: «Сумарна частка податків у розрахунку на 1 тис. куб газу від ціни природного газу досягла критичного рівня. При такому податковому навантаженні майже неможливо говорити про подальше зростання видобутку природного газу та очікувати на сталий розвиток галузі. Необхідно змінювати фіскальний підхід до газовидобувних компаній. Держава повинна обрати шлях: або вона продовжує мислити категоріями короткострокового наповнення бюджету через ренту, або створює конкурентні умови для інвестицій у галузь, відновлює довіру та налагоджує співробітництво з вітчизняними та зарубіжними компаніями шляхом проведення реформи податкової системи».

Ігор Насалик презентував на Енергетичному конгресі "ЕнергоВесна 2016" стратегію роботи Міненерговугілля

Під час виступу на Енергетичному конгресі "ЕнергоВесна-2016" Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик окреслив чотири основні напрямки, які дозволять впровадити реформи та зробити державні об’єкти цікавими та інвстиційно привабливими. Перший блок питань, за словами Міністра, – це очищення, яке включає проведення загального аудиту. «Неможливо зробити реформи, якщо не зробимо оцінки прорахунків в енергетичній галузі», - переконаний Ігор Насалик.
На думку голови Міненерговугілля, у першу чергу слід ідентифікувати борги, розблокувати роботу підприємств, зокрема НАЕК «Енергоатом». «Ми вважаємо, що "Енергоатом" є базовим стратегічним підприємством, відповідальним за енергетичну безпеку в цілому», - наголосив Ігор Насалик.
Другий блок питань, на яких зупинився Міністр, – це впровадження реформ. При цьому він звернув увагу на необхідність відновлення довіри до Уряду та Програми його діяльності, а також контролю з боку суспільства за діями посадовців. Основна умова успіху реформ, за словами Міністра, не тільки в розробці стратегії, а в її реалізації.
Одним із пріоритетів Міністр назвав продовження роботи щодо впровадження Ініціативи прозорості видобувних галузей. «Ми прагнемо зробити роботу Міністерства більш публічною та прозорою», - підкреслив Міністр.
Ігор Насалик окремо зупинився на питаннях реформування вугільної галузі. За його словами, Міненерговугілля планує підготувати до ліквідації 11 шахт, вивести на нульову рентабельність та віддати на приватизацію 15 шахт, а в управлінні держави залишити 7 шахт, які становлять основу енергетичної безпеки держави. Водночас наголосив, що у разі ліквідації шахт для шахтарів розроблять спеціальні соціальні програми. Саме з цією метою Міністерство розпочало співробітництво з програмою адаптації Великої Британії.
Ще два напрямки роботи, на яких зупинився Міністр, - це впровадження заходів з енергоефектиності та енергетична безпека країни.
Міністр наголосив на важливості реструктуризації НАК «Нафтогаз України», збільшення видобутку газу. Міністр переконаний, що Україна зможе за рахунок нарощування власного видобутку та заходів з енергоефективності та енергозбереження повністю відмовитися від імпортного газу протягом 2016-2020 років. "Саме через п'ять років – з 2016-го по 2020 рік – ми можемо перейти до позиції, і я глибоко переконаний, що перейдемо: ми завершимо процес імпорту газу з території інших держав", - сказав він.
Одним із завдань є також відновлення експорту електроенергії. «Пропонуємо проект Енергомосту «Україна – ЄС»: оновлення лінії 750 кВт Хмільник-Жешув, відновлення експорту та добудова 3-го і 4-го блоків Хмельницької АЕС», - зазначив Ігор Насалик.
Міністр також виступив з підтримкою реалізації проекту будівництва централізованого сховища ядерного палива з американською компанією Holtec як умови енергетичної безпеки України та подолання її залежності від Росії.
Також перспективним, за словами Міністра, є напрямок біоенергетики. На переконання Ігоря Насалика, усі ці заходи, включаючи заходи з енергоефективності, дадуть можливість відмовитися від імпорту газу та досягти енергетичної безпеки, яка є основою державної та соціальної безпеки України.

Підготував Олександр Майстренко

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі