понеділок, 4 квітня 2016 р.

Стріт-арт від Johnny Crack

5 – 17 квітня 2016 року безпрецедентна подія в Києві! Музей історії Києва спільно з LERA LITVINOVA GALLERY представляють виставку «ILLUSION» художника стріт-арту Джоні Крека (Johnny Crack)

Вперше в Україні в Музеї історії Києва в рамках виставки «ILLUSION» будуть представлені роботи епатажного стріт-арт художника Джоні Крека. Хоча митець  старанно приховує свою особистість, його численні графіті відомі у багатьох країнах світу й особливо мешканцям Нью-Йорку та Берліну.

Джоні – високий чоловік, одягнений, зазвичай, у діловий костюм. На ньому біла сорочка, елегантна краватка та примітний годинник, що аж ніяк не ототожнює його з  нічним розмальовником стін.  Єдиним натяком на його утаємничене життя є маленькі кольорові плями, що можна помітити на сонцезахисних окулярах…

Джоні Крек хоча і належить до стріт-артерів, але відрізняється від інших графітчиків. Його мотивація – не вандалізм або помста. Він малює графіті заради мистецтва та гострих відчуттів.  Джоні не присвоює територію, він залучає глядача з вулиць великих міст до діалогу. Його теми закликають  людей прокинутися, бути живими та свідомими. Джоні  конфронтує з усталеним на Заході ритмом життя.

Леонора Янко, мистецтвознавець та директор галереї LERA LITVINOVA GALLERY каже, що роботи Крека – це виклик одноманітності та буденності, своєрідний  поштовх у кризі знаходити натхнення, а у буденному житті – «вмикатися» та просто радіти життю.

Стріт-арт – мистецтво відкрите для всіх, але швидкоплинне і недовговічне. Яскраві зображення зі стін великих міст безжально знищуються заради сірої нудьги. «Illusion» – це своєрідне бажання Крекера примусити людей замислюватися і думати, або, принаймні, насолоджувалися його мистецтвом. Це проект, що демонструє гру стрімко знищуваних  арт-об’єктів у світі, де перевага надається не мистецтву, а яскравій рекламі з її маніпуляціями.

Спеціально для виставки в Музеї історії Києва Джоні Крек підготував нову серію робіт, яку, сподівається, гідно оцінить українська публіка.

Тож, приєднуйтеся і Ви до обговорення такої неоднозначної для сприйняття митцями, громадськістю та чиновниками теми, як сучасний стріт-арт.

 Презентація проекту відбудеться у закритому форматі 5 квітня о 18.30

 в Музеї історії Києва (вул. Б. Хмельницького, 7)

Вхід тільки за запрошеннями.

Валерій Калініченко

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі