понеділок, 28 березня 2016 р.

У Києві відбувся Український газовий інвестиційний форум '16Форум став провідною платформою для діалогу влади і бізнесу, що об'єднала фахівців з України та 20 країн світу

23 березня 2016 A7 CONFERENCES організували Український газовий інвестиційний форум '16 під патронатом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України. Співорганізатор Форуму - Dentons, Стратегічний партнер - Асоціація газодобувних компаній України.
Форум став провідною платформою для діалогу влади і бізнесу, що об'єднала фахівців з України та 20 країн світу - для залучення іноземних інвестицій в газовий сектор країни. Форум відбувся в готелі InterContinental Kyiv.

У Форумі взяли участь понад 350 представників вищого керівництва таких компаній, як: Eni Ukraine, ДТЕК, Burisma, Укрістгаз, Укргазвидобування, Діпрогаз, Укрнафтогазінвест, КУБ-Газ, Smart Energy, Українська газова біржа, AEnergy, GASE Energy, SOCAR, Cadogan Ukraine, Engie, AOT Energy, Électricité de France (EDF), Abbacore, Itera Ukraine, Khaznah Strategies, UniGlobe Capital, Bahia Capital, McKinsey & Company. Зокрема, у форумі взяли участь представники державних органів та міжнародних організацій, вітчизняні та зарубіжні газові компанії, іноземні інвестори, а також понад 100 представників ЗМІ.

У своїй вітальній промові під час відкриття Форуму Віце-прем'єр-міністр України - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко зазначив: "Сьогодні нам потрібні не тільки інвестиції, нам потрібна повне перезавантаження системи і перехід до реального ринку. Змінити систему розрахунків, перейти від клірингових коштів до реальних, розробити систему мотивації для розумного споживання, термомодернізація - все це дозволить нам зробити прорив в галузі. Забезпечивши енергоефективність, ми позбудемося газової залежності від імпорту, надамо споживачеві якісну послугу і право вибору, зможемо більше вкладати в промисловість. Прозорість - обов'язкова умова цих змін ".

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин під час Форуму зазначив: "Інвестиції у видобуток українського газу не тільки зменшать залежність від Росії, але і будуть сприяти зростанню економіки. Адже нарощування власного видобутку буде стимулювати податкові платежі в бюджет, збільшить кількість робочих місць і покращить торговий баланс мінімум на суму інвестицій вже в перший рік ". Разом з тим, найбільш важлива перешкода для розвитку власного видобутку - надмірна зарегульованість і значний податковий тиск. Тому важливо послідовно продовжувати лібералізацію і реформування ринку, а також створювати конкурентні умови роботи на ньому, - зазначив В.Демчішін.

Андрій Коболєв, Голова правління НАК "Нафтогаз України" підкреслив: "Через зупинку процесу реформ ринку в частині цінових параметрів всі міжнародні кредитори зайняли вичікувальну позицію, всі вони орієнтуються на МВФ, це ми добре розуміємо. І поки ми не отримаємо повідомлення від МВФ , що все добре і ми далі рухаємося в процесі реформи, - я вважаю, що гроші не тільки "Нафтогазу", але і всій країні міжнародні донори не будуть виділяти ".

"Оператор вітчизняної газотранспортної системи розуміє свою стратегічну роль в процесах розвитку ринку природного газу в Україні. Крім розробки і впровадження прозорого та недискримінаційного механізму доступу учасників ринку до ГТС, забезпечення диверсифікації та безпеки постачання, підтримки і розвитку газотранспортної інфраструктури, ми повинні створювати всі необхідні умови для розвитку ліквідного та конкурентного ринку газу в Україні відповідно до європейських вимог і кращими практиками. Всього за останній рік "Укртрансгаз" зробив без перебільшення квантовий стрибок. Попереду не менше відповідальні завдання, ми готові до їх вирішення. Сподіваємося на подальше взаєморозуміння і конструктивна співпраця з іншими учасниками ринку. Ми відкриті до діалогу ", - зазначив директор виконавчий ПАТ" Укртрансгаз "Сергій Макогон.

На Форумі була представлена ​​Асоціація газодобувних компаній України - об'єднання газодобувних компаній, засноване для забезпечення енергетичної незалежності України за рахунок збільшення внутрішнього видобутку газу, створення сприятливого інвестиційного клімату та впровадження кращих галузевих практик. До складу Асоціації увійшли компанії "Укргазвидобування", ДТЕК Нафтогаз, Burisma, Geo Alliance Group, Smart Energy, "КУБ-Газ" і "Полтавська газонафтова компанія". Сумарно вони добувають 88% українського природного газу.

"Газова незалежність може бути досягнута тільки за рахунок зростання власного видобутку газу. Це необхідно і державі, і бізнесу, і кожному українцю. Немає іншої стратегії, крім введення стимулюючої системи оподаткування газовидобутку і зрозумілих правил гри для інвесторів. Сьогодні бізнес хоче і може сприяти енергобезпеки Україна, всіляко підтримуючи дії державних органів в цьому напрямку ", - вважає Голова правління Асоціації газодобувних компаній України Данило Майданик. Мета Асоціації газодобувних компаній України - використовуючи геологічний потенціал, перетворити Україну з імпортера на експортера енергетичних ресурсів.

Олександр Романюк, Перший заступник Голови Правління, виконавчий директор ВАТ "Укргазвидобування" зазначив: "Для досягнення цілей програми 20 \ 20 (а це видобуток 20 млрд. куб. м в 2020 році)" Укргазвидобування "планує реалізувати інвестиційний план, розрахований на 5 років , загальною вартістю близько 80 млрд. грн. Витрат вимагає технічне переоснащення, фінансування заходів інтенсифікації видобутку, розвідки нових родовищ, буріння нових свердловин. Наша команда поставила собі за мету не просто утримувати падіння видобутку, а значно наростити обсяги видобутку. Досягнення енергетичної незалежності - цілком реалістичний план. Правда, за умови відсутності політичного втручання в діяльність менеджменту ".

Марк Роллинс, Голова правління ВАТ "Укрнафта" при обговоренні перспектив газового ринку України наголосив на важливості підвищення рівня конкуренції і ринку, зміні податкового законодавства, впровадженні нових сучасних технологій і покращення професійної компетенції персоналу: "На українському ринку газу я хочу бачити якомога більше нових учасників , які будуть створювати конкуренцію. Вони не тільки зроблять фінансові вливання, але і принесуть нові знання і навички. Адже конкуренція сприяє інноваціям і розвитку ".

Форум відбувся під патронатом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України. Організатор Форуму - A7 CONFERENCES. Співорганізатор - Dentons. Стратегічний партнер - Асоціація газодобувних компаній України. Партнер - Arab Energy Alliance UA. Виставковий партнер - ЖК "Orange Park". Генеральний інформаційний партнер - Інтерфакс-Україна, Діловий ТВ-партнер - Перший діловий, Генеральний медіа-партнер - Український тиждень, Генеральний радіо-партнер - Голос столиці, Ексклюзивний медіа-партнер - ЛігаБізнесІнформ, Ексклюзивний бізнес медіа-партнер - газета "Бізнес", а також серед медіа-партнерів: 5 канал, Перша Шпальта, Українська енергетика, Українські новини, Компаньйон, Delo.ua, Kyiv Post, Енергетика України, Ділова столиця, Energy. Oil & Gas, Новий час, Промисловість у фокусі, The Ukrainian Times, Business Views, The Ukrainian Journal of Business Law, Нафторинок, Gas for Energy, Shale Gas International. За підтримки: УАІБ, MBA International, ACC, EBA, CUCC, KMBS, Рік Європи в Україні 2020 року, UBC, ABCnews, Міжнародний інститут бізнесу, Українська енергетична біржа.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі