вівторок, 17 листопада 2015 р.

У США оприлюднили чисельність своїх та російських стратегічних ядерних озброєнь

Кількість американських озброєнь у розгорнутому вигляді перевищує російські.
Станом на 1 вересня 2015 року США мали 762 розгорнуті міжконтинентальні балістичні ракети (МБР), балістичні ракети на підводних човнах (БРПЧ) і важких бомбардувальники (ВБ). Таку інформацію оприлюднив держдепартамент США за результатами обміну даними між США і Росією про чисельність стратегічних наступальних озброєнь відповідно до положень нового договору про СНО (Стратегічні наступальні озброєння).

Кількість відповідної зброї у Росії – 526 одиниць.

Водночас росія має більшу чисельність ядерних боєголовок на таких носіях.

Зокрема, США мали 1538 ядерних боєголовок на розгорнутих МБР, БРПЧ і ВБ. Росія мала 1648 ядерних боєголовками на таких же носіях.

У цілому, з урахуванням нерозгорнутих озброєнь, налічувалося 898 розгорнутих і нерозгорнутих пускових установок МБР, БРПЧ, а також важких бомбардувальників. У Росії на 1 вересня їх налічувалося 877 одиниць.

Станом на 1 вересня 2014 року, США мали 1642 ядерних боєголовки на 794 розгорнутих носіях. Росія мала 1643 боєголовки на 528 таких носіях. У США в цілому налічувалося 912 розгорнутих і нерозгорнутих пускових установок МБР, БРПЧ, а також важких бомбардувальників. У Росії тоді їх налічувалося 911 одиниць.

Як повідомлялося, Росія пригрозила США розгорнути під Калінінградом «Іскандери».

22 червня німецький телеканал ZDF заявив, що США розмістять на території Німеччини нові атомні бомби типу B61-12. За даними каналу, в бюджеті ВПС США закладені кошти, які планують витратити на адаптацію B61-12 під німецькі винищувачі-бомбардувальники Tornado. 

Офіційно ні Пентагон, ні Міноборони Німеччини наміри про розміщення ядерної зброї не підтверджували.

О. Тур

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі