субота, 28 листопада 2015 р.

Нардепам підвищать зарплату, а також дадуть на помічників, автобазу і парламентські ЗМІ

Депутати підготували проект кошторису витрат Верховної Ради на 2016 рік. Цим документом передбачено підвищення зарплат законодавців і працівників апарату Ради, будівництво житла, а також збереження мільйонних витрат на автобазу і парламентські ЗМІ.

Витрати парламенту в 2016 році помітно збільшаться. На останньому засіданні Регламентного комітету Верховної Ради депутати заслухали проект, підготовлений робочою групою, до якої увійшли чиновники Апарату ВР за участю членів парламенту.

Відповідно до озвученої на комітеті інформацією, витрати на законодавчий орган зростуть до 906 млн гривень, проти 747 млн гривень в році, що минає.

Проект кошторису витрат на наступний рік на комітеті представляв перший заступник голови Апарату ВР Володимир Кістіон.

За його словами, потреби Ради були набагато вище - на рівні 1,2 млрд. гривень, однак робоча група опустила планку на чверть.

У 2014-му Рада коштувала бюджету 687 млн гривень.

Найбільше бюджет Верховної Ради наступного року збільшить зростання депутатських зарплат. З нинішніх 6 тис. гривень передбачається збільшення заробітної плати нардепа до 17,4 тис. гривень.Таку ж суму законодавці отримували два роки тому, поки не набули чинності популістські обмеження Кабміну Арсенія Яценюка та спікера Володимира Гройсмана.

Також буде збільшено видатки на помічників депутатів - кожному парламентарію дадуть на ці цілі по 20 тис. гривень на місяць.

Рік тому на хвилі популізму прем'єр-міністр Арсеній Яценюк урізав зарплату нардепів з 17 до 6,5 тис. гривень. У грудні її дещо підняли (до 8 526 гривень), а в квітні спікер Володимир Гройсман знову зменшив її до +6109 гривень, пояснивши раніше прийнятою постановою Кабміну. Таким чином, після вирахування податків на руки рядовий нардеп став отримувати 4875 гривень на місяць, що наводило на думку про побічні доходи народних депутатів і їх корупційність, оскільки на таку зарплату законодавчу роботу у Верховній Раді вести сміхотворно.

Про корупційні ризики, які несе економія на зарплатах законодавців, вголос зважилися заявити лише кілька депутатів.

Істотні суми спричинять капітальні видатки парламенту. Спочатку озвучувалася сума в 142 млн 500 000 гривень. Її зменшили, правда наскільки, з'ясувати не вдалося.

Одна з вагомих статей витрат - нова система електронного голосування, тільки її проект обійдеться в 5 млн гривень.

Крім «Сеніній кнопки», як назвав нову систему голосування депутат Михайло Папієв, передбачено виділення 8 млн гривень на бездротову систему WI-FI у всіх приміщеннях Верховної Ради.

Апарат парламенту провів сертифікацію системи Рада-3 в 2008 році, коли спікером ВР був Арсеній Яценюк. Дана система передбачає, що голосування депутат починає з натиснення сенсорної клавіші, утримуючи яку, він повинен натиснути кнопку "За", "Проти", або "Утримався".Передбачається, що якщо протягом 11 відведених для голосування секунд парламентарій відпустить одну із кнопок, його голос не зарахується. Тоді вартість нової системи склала 461 тисяч гривень.

Одночасно стало відомо про плани закупити сервери для веб-ресурсів парламенту на 30 млн гривень і прокласти високошвидкісну оптоволоконну лінію між усіма будівлями парламенту.

Депутатський будинок

26 млн гривень чекає депутатська дев'ятиповерхівка на Рильському провулку. Правда, це не житловий будинок, а адміністративна будівля, де після капітального ремонту зможе працювати над законопроектами частина депутатів. Переїзд у відремонтований офіс дозволить економити на орендованих для парламентаріїв приміщеннях - в готелі «Національний» і в адмінбудівлі на вул. Лесі Українки.

Кістіон пояснював депутатам, виконати їх рекомендації про здачу будівлі на Рильському в оренду не вдалося: тричі розміщувалися оголошення, але потенційні орендарі, нібито, після оглядин відмовлялися.

«Медіахолдинг Гройсмана» як символ Незалежності

28 млн грн буде виділено на висвітлення діяльності парламенту. Телеканал «Рада» - 13 млн 200 тис гривень, газета «Голос України» - 11млн 900 тис гривень, журнал «Віче» - 2,8 мільйони.


Одночасно було повідомлено про те, що зараз опрацьовується питання про створення єдиного холдингу параментскіх ЗМІ, в рамках якого може видаватися і журнал "Віче".

Електромобілі або хто спалив парламентський бензин

Директор автобази парламенту Андрій Нагорний, який відвідав засідання Регламентного комітету, повідомив депутатам, що автопарк включає 174 машини. Їх середній вік - 12-14 років. А основною складовою витрат є витрати на паливо. При цьому чиновник озвучив діючі норми витрат на добу:

- Для автомобілів парламентських фракцій - по 30 літрів,
- Для парламентських комітетів - по 25 літрів,
- Для автомобілів Апарату ВР - по 20 літрів,
- Для чергових автомобілів - по 20 літрів.

Виходячи з цих нормативів, потреба в паливі на 2016 рік спочатку Апарат Верховної Ради розрахував так: бензин А-95 - 647 тис. літрів вартістю 14 млн. гривень, дизпаливо для 24 автобусів, а також 13 одиниць спецтехніки - 13,1 млн. гривень .

Правда робоча група урізала ці суми на кілька мільйонів. Для цього в парламенті вирішили вдвічі зменшити норму забезпечення автотранспортом кожного парламентарія. Зараз вона становить 25 годин на місяць. Крім цього буде скорочена норма споживання бензину з 25 літрів до 5 літрів на добу на одну машину.

«Я пропоную поступово оновити автомобільний парк на більш сучасні автомобілі. Зокрема, докупити хоча б 6-8 електромобілів », - озвучив майбутні плани Нагорний. Правда, це питання не наступного року, як, втім, установка GPS-навігації та газобалонного обладнання на машинах.

«Колектив автобази заслуговує подяки, також ремонтна база, якби не вона, все б вже стало, - не забув похвалити підлеглих Володимир Кістіон. - Думаю, що не варто на сьогодні чіпати таку хитку конструкцію ». Ймовірно, таким чином, чиновник намагався попередити депутатів від ідей розпродажі парламентських «автораритетів».

Суми в стенограмі засідання парламентського комітету не озвучувалися, але як випливає з її тексту, в 2016 році зростуть видатки і на утримання депутатській їдальні

В. о. директора ДП «Їдальня» Людмила Дубровська керує структурою тільки останні два місяці.

За цей час їй вдалося виявити причини збитковості державного общепита: її попередник купував м'ясо філе, сире м'ясо, як мінімум на 15% дорожче ринкових цін.

Т. Юліанова

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі