вівторок, 24 листопада 2015 р.

Міноборони Японії заявляло, що буде створено корпус морської піхоти для захисту віддалених островів

Правляча ліберально-демократична партія Японії (ЛДПЯ) в 2013 році приймала рішення про масштабне переозброєння сухопутних і військово-морських сил. Реформа була спрямована на створення корпусу морської піхоти, підвищення ефективності системи ППО і ПРО, а також оснащення армії і флоту сучасним озброєнням для нанесення ударів по морським базам супротивника.

Міністерство оборони Японії заявляло тоді, що розглядатиме питання придбання безпілотних літаків-розвідників, створення військ морської піхоти для захисту віддалених островів, зокрема, спірних з Росією і Китаєм, а також наростити можливості перекидання військ на ці острови.

Основними ідеологами масштабного переозброєння Японії можна назвати екс-міністрів ЛДПЯ Сігеру Ісіба і Гена Накатані. Вони піднесли сформований проект реформи переозброєння, який був затверджений і відправлено уряду на розгляд. "Встановлені після війни обмеження, які стосуються розміру японських збройних сил, вже давно застаріли", - заявляв Сігеру Ісіба.

Дійсно, японські сили самооборони проводять активний розвиток, на сьогоднішній день Японія займає п'яте місце на планеті за витратами на військову промисловість. Країна щороку витрачає близько 44 мільярда доларів на озброєння, однак не може займатися виробництвом і закупівлею крилатих ракет різного ступеня дальності і стратегічних бомбардувальників, здатних завдавати масштабні удари.

"Настав час, коли Японія отримала повне право сформувати повноцінну армію. Однак спочатку необхідно ввести поправку до конституції країни і позбутися від назви "війська самооборони". Японський народ не може назавжди відмовитися від ведення військових дій для дозволу світових конфліктів з іншими країнами ", - висловлювався Сігеру Ісіба.

Якщо зміни в конституції набудуть чинності, японська армія зможе наносити повномасштабні авіаційні удари по військових базах противника, а також підвищиться ефективність дії військ протиракетної оборони у зв'язку з напруженим обстановки на Корейському півострові. Крім цього, в Японії будуть створені підрозділи морської піхоти, які зможуть обороняти віддалені японські острови в Тихому океані, як це було у Другій світовій війні. Тоді, нагадаємо, японці воювали з нинішнім своїм найближчим союзником - США.

Т. Юліанова

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі