вівторок, 27 жовтня 2015 р.

Штаби під час місцевих виборів 25 жовтня 2015 року

Як пройшла робота в штабах основних політсил на місцевих виборах.

Свої "регіональні штаби" у Києві для журналістів відкрили БПП,"Укроп","Самопоміч", "Рух за реформи".

У "Самопомічі" було два штаби: один на Хрещатику, другий – на Подолі. 

За попередніми даними паралельного підрахунку голосів «Самопоміч» долає 5% барєр у всіх округах, де брала участь у виборах.

Про це під час брифінгу повідомляв очільник штабу, заступник голови фракції «Об’єднання «Самопоміч» у ВР Олег Лаврик.

“На данний час можемо сказати, що «Самопоміч» проходить у всі ради, які балотувалася. А це означає, що по всій Україні будуть місцеві ради, у яких діятимуть фракції «Об’єднання «Самопоміч», – констатував нардеп.

Також він повідомив, що у більшості округах, у яких балотувалася «Самопоміч», партія посідає 2-3 місце.

В Маріуполі та Красноармійську мають бути призначені перевибори. Чинний закон передбачає можливість визнати вибори такими, що не відбулися та призначити перевибори.

Про це заявляла депутат фракції «Самопоміч», Олена Сотник, коментуючи можливість проведення місцевих виборів у Маріуполі та Красноармійську.

“Верховна Рада зробить все, щоб захистити право на вибір українців, але й інші органи: Територіальна виборча комісія та Центральна виборча комісія мають виконати свої функції належним чином”,- зазначила вона.

Сотник наголошувала, що Лисичанськ та Слов’янськ провели вибори на рівні з Києвом та Чернівцями, й інші українські міста Донбасу спроможні це зробити.

В той же час, у «Самопомочі» наголошують, що окрім призначення перевиборів необхідно оновити склад Центрвиборчкому, так як термін повноважень діючих членів включно з головою ЦВК минув.

Раніше за ініціативи фракції «Самопоміч» рада коаліції закликала ЦВК вирішити проблему з бюлетенями у Маріуполі та інших містах. Проте ЦВК не взяло до уваги цей заклик, як наслідок вибори 25 жовтня у Маріуполі та Красноармійську не відбулись.

О 15.00 на 3-му поверсі столичного ТРЦ "Глобус" свій штаб відкрила партія "УКРОП". За даними паралельного підрахунку голосів, який проводить УКРОП на місцевих виборах в регіонах країни, партія здобула серйозну підтримку зокрема, на Волині, Дніпропетровщині, Прикарпатті, Галичині, в південних областях. 
«УКРОП висунув понад 14 тисяч представників у місцеві ради різних рівнів по всій країні. Це третій показник поміж усіх політичних партій», – поінформував Сіманський. Він зауважив, що хоча партії лише три місяці, втім «високий результат на виборах в переважній більшості областей став абсолютно очікуваним».Про це заявив член політради партії Дмитро Сіманський.
«Високий результат УКРОПу на місцевих виборах відображає бажання українців змінити країну, – додав політик. – І саме справжні патріоти здатні зламати корупційну державну систему та побудувати нову державу вільних людей».
Дмитро Сіманський подякував тим, хто підтримав УКРОП і висловив сподівання, що в майбутньому кількість прихильників партії зростатиме.

Свій штаб БПП - Солідарність організувала в Українському домі. Центральний хол був прикрашений в біло-червоні тони партійної символіки. По колу на білому фоні виднілися краєвиди всіх українських областей. Лідер фракції Юрій Луценко виступив і проявив ініціативу про скликання ради коаліції вже завтра. Вона буде зібрана, це підтвердили всі політичні сили-члени коаліції. Питання порядку денного-проведення виборів у Маріуполі, Красноармійську та інших районах в основному східних областей. Заступник голови фракції БПП, керівник виборчого штабу БПП на місцевих виборах Ігор Кононенко сказав, що після виборів варто чекати переформатування Кабміну. "Про це говорять давно. Якби це робилося перед місцевими виборами, все одно, це б несло політичне забарвлення. У кожному разі в рамках нинішнього формату коаліції кандидатура прем'єр-міністра – квота НФ. І це чесно. Від нашої політичної сили став спікер" .

Я готовий в новому складі Київради співпрацювати з тими політичними силами, які працюватимуть конструктивно і на благо киян. Про це завив мер Києва Віталій Кличко в коментарі журналістам.
"Я готовий співпрацювати з будь-якою політичною силою, яка буде працювати на інтереси киян", - сказав Кличко.
При цьому, додав міський голова, політичні сили повинні припинити займатися популізмом, а конкретними справами мають змінювати місто.


Місцеві громади повинні мати реальні можливості для вирішення проблем свого регіону. Тому наше завдання - провести реальну децентралізацію. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час брифінгу у виборчому штабі.
За словами мера, кияни покладають великі сподівання на столичну владу. Водночас, наголосив Кличко, дуже часто місцева влада не має повноважень, щоб вирішувати низку проблем, попри заявлений курс на децентралізацію влади.
Крім того, додав Віталій Кличко, для вирішення проблем міст і громад вкрай потрібні кошти. Столичний голова нагадав, що по відношенню до киян нині діє дискримінаційна норма - у столиці вилучають 60% податку на доходи фізичних осіб, в той час, як у інших міст - 40%. "А ми повинні при цьому виконувати функції столиці. Тому наше завдання - реальна децентралізація. І при формуванні бюджету наступного року ми зробимо все, щоб податки киян залишалися в Києві. Тільки тоді ми зможемо вирішити більшість нагальних питань та розвивати інфраструктуру", - сказав Віталій Кличко.

Слідом за ОБ відмовитися від передвиборчих штабів вирішили радикали з "РПЛ" і команда Юлії Тимошенко з "Батьківщини".

Олександр Майстренко

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі