субота, 5 вересня 2015 р.

Як російські спецслужби вербують диверсантів

За півроку конфлікту, як повідомляє газета "Сегодня", в зоні АТО українські спецслужби все частіше затримують диверсантів в мирних областях. За даними СБУ, тільки з початку літа вже затримали близько сотні завербованих українців, які готували різні диверсії. Так, нещодавно в Чернігові затримали військовослужбовця підрозділу Нацгвардії, який передавав російським спецслужбам секретну інформацію. Як повідомила прес-служба Генпрокуратури, чоловік через один з російських сайтів "зливав" представникам російських спецслужб відомості про солдатів і офіцерів своєї військової частини, а також інформацію про хлопців, які перебували в зоні АТО. "Чоловік передавав дані про кількість військовослужбовців в частині, контактні дані та домашні адреси військовослужбовців, плани оборони військових містечок, радіочастоти, бойові розрахунки і документацію військової частини", - розповіли в ГПУ. За словами правоохоронців, мобільні телефони військовослужбовців та їхні домашні адреси передавалися для того, щоб згодом іноземні спецслужби могли чинити тиск на родичів військовослужбовця і шантажувати його, погрожуючи заподіяти шкоду його рідним.
Тепер завербованому шпигунові загрожує від 12 до 15 років в'язниці - саме такий термін передбачає КК за держзраду. "Дії військовослужбовця кваліфікуються як "державна зрада". Розслідування завершено, обвинувальний акт направлений до суду, військовослужбовця будуть судити", - заявили в прес-центрі ГПУ.
Як вербують.
Українські силовики розповідають, що схиляють до співпраці громадян найнесподіванішими способами, а методів вербування - десятки. "Зазіваєшся" намагаються "обробити" в соцмережах і навіть у паломницьких турах! "Вербовка одного з військових сталася за допомогою інтернет-магазину сувенірів, але чи був магазин спеціально створений для таких цілей, поки незрозуміло. Хлопець там зареєструвався, залишив контакти, після чого невідомі йому особи вийшли з ним на зв'язок. Спочатку задавали нейтральні питання - мовляв, як обстановка в Україні? А "промацавши" людину, перейшли до більш конкретних питань і в підсумку схилили його до співпраці. А ще одного військового, який кілька місяців тому перевівся служити з Донбасу, примудрилися завербувати, коли він як паломник їздив до Росії. Цей хлопець був тісно пов'язаний з однією з релігійних організацій, а вона, у свою чергу, співпрацювала зі спецслужбами", - розповів" Сегодня "співрозмовник в силовому відомстві. Бувають також випадки, коли на користь Росії вербують цілі групи - одну з таких, очолювану 22-річним харків'янином, нещодавно виявили і затримали працівники СБУ. А ось користувачів соцмереж, у яких в профілі є фото герба і прапора України, іноземні спецслужби не вербують, кажуть в СБУ: "Схиляти до співпраці патріотів безглуздо - вони Україну не зрадять".
$ 5 тис. За вибух ЦВК
Українські силовики розповіли "Сегодня" про розцінки, які "агенти Кремля" встановлюють завербованим за вчинення диверсій. "Суми, які пропонують вербувальники, варіюються від декількох тисяч до десятків тисяч доларів. Наприклад, встановлено, що за диверсії в Києві одного з угрупувань пропонувалося від $ 1 до $ 5 тис. Максимальна сума пропонувалася за вибух будівлі Центрвиборчкому - близько $ 5 тис. Цих диверсантів ми затримали ", - повідомила "Сегодня" речник СБУ Олена Гітлянська. Бюджет угруповання складав більше $ 64 тис. Раніше в Москві був завербований українець, якому російські спецслужби запропонували збирати відомості про дислокацію наших військ за посвідку на проживання в Москві і $ 1 тис.

О. Сирота

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі