неділя, 27 вересня 2015 р.

Велике грузинське застілля

В останні вихідні вересня в Національному ботанічному саду ім. Гришка відбулося масштабне свято на честь 125-річчя знаменитої мінеральної води «Боржомі»!

Сам Бог якось сидів за одним столом із предками грузинів і так чудово провів час, що на знак подяки подарував їм власні землі, найбільш родючі і мальовничі - так говорить древня легенда. «І, мабуть, невипадково, враховуючи таку кількість долин і виноградників, він віддав їм джерела Боржомі з унікальною мінеральною водою вулканічного походження», - підтверджують мешканці сучасної Грузії.

То що ж чекало гостей на «Великому грузинському застіллі»?
В першу чергу, багато ситної грузинської їжі! Двадцять ресторанів грузинської кухні приготували для відвідувачів страви на будь-який смак і гаманець: хінкалі, хачапурі, шашлик, чахохбілі, а також авторські і фірмові страви, соуси, цомашні ласощі. Завдяки присутності «Боржомі» на святі гості змогли насолодитися грузинськими наїдками у повній мірі - ця вода знає, як повернути легкість навіть після найдовшого і насиченого застілля.
Окремо була облаштована зона майстер-класів, де всі охочі змогли опанувати тонкощі приготування грузинських страв під керівництвом досвідчених грузинських шеф-кухарів. У рамках свята також був відкритий ярмарок, де були представлені вина, сири і грузинські сувеніри, традиційні вироби з кераміки та емалі.
Під час застілля гостей розважали народною грузинською музикою, а також сучасними композиціями в обробці діджея. Танцювальні колективи порадували глядачів лезгінкою, і після виступу навчали їх правильно виконувати старовинні грузинські танці. За традицією, керувати застіллям має тамада - шанована і досвідчена людина з числа запрошених. Цю роль |на «Великому грузинському застіллі» виконував спеціальний гість із Тбілісі - відомий грузинський співак, актор і телеведучий Зура Манджавідзе.
Крім того, в міні-кінотеатрі просто неба показували класичні і сучасні фільми грузинських режисерів. Ветераном кінопоказу став «Міміно», а найбільш юним учасником - «Сліпі побачення» режисера Левана Когуашвілі 201 4 року. Маленькі гості свята теж знайшли, чим зайнятися, - для них провели багато творчих майстер-класів. А гончар і коваль знайомили дітей та їх батьків із традиційними грузинськими ремісничими техніками.
«Велике грузинське застілля» до 125-річчя «Боржомі» проходило за підтримки посольства Грузії. «Ми завжди раді проектам, які розвивають і зміцнюють міжкультурні зв'язки, і дуже вдячні грузинським брендам, представленим в Україні, за підтримку. Україно-грузинська дружба міцнішає щороку, і нам давно час збиратися за одним великим столом, як належить», - сказав посол Грузії в Україні Міхеїл Уклеба.
Велике грузинське застілля проходило 26 і 27 вересня у Національному ботанічному саду ім. Гришка.

Олександр Майстренко


Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі