понеділок, 26 січня 2015 р.

Деякі аспекти патріотично-виховної роботи в армії

Для підняття бойового духу бійців на фронті проводиться патріотично виховна робота, зокрема випуски газет українською мовою.

Газета знайомить бійців з обстановкою на фронті, з бойовими завданнями. Редактор зазвичай присутній при віддачі наказу командирам і тримає тісний зв'язок з патріотично виховною службою і капелланами. 

Коли підрозділ повертається з бою, редакція, хоча вона й сама була в бою, жваво цікавиться подвигами своїх товаришів. Бійці читають замітки про подвиги близьких їм людей. 

Досвід минулих воєн показав, що газета користується великим авторитетом. Бійці щодня з нетерпінням чекають свіжого номера.

Бойові листки українською мовою мають виходити під час бойових дій.  У статтях бійці діляться бойовим досвідом. Старіші бійці дають поради молодим, які мають мало практики. 

З газет, що виходять під час бойових дій, можна судити про роботу підрозділу, де і яка ділянка була слабкою, хто йшов попереду, а хто відставав. 

Газета тримає бійців в стані мобілізаційної готовності, вона вчить тримати порох сухим, бути завжди у бойовій готовності відповісти на удар ворога потрійним нищівним ударом. 

В умовах, коли бійці живуть на зимових квартирах, в підрозділі виходить стінна газета. 

Під час бойових дій в кожному взводі зазвичай випускається бойовий листок. Зібрати і організувати для нього свіжий матеріал легко, оформити листок теж значно легше, ніж газету. 

Бойовий листок українською мовою в кожному взводі зазвичай виходить щодня. Редакторам в перші дні доводиться працювати над тим, щоб організувати актив, виявити воєнкорів. 

Бойові листки випускаються так. В організації матеріалу редакторам допомагають воєнкори. На основі їх записів про бойові дії будується матеріал. 

Бойові листки зазвичай пишуться на готових бланках, надісланих редакцією газети з'єднання. Це добре, тому що не потрібно писати заголовка, і випуск прискорюється. Але є й недолік - одноманітна форма набридає, інтерес до бойового листка слабшає. Бланки повинні бути різноманітними. 

Велику роль відіграють оформлення та кольорові малюнки, знімки. 

Щоб папір не псувався внаслідок погодних і оточуючих умов, рекомендується зробити спеціальну "Папку редактора", непромокальну, причому папка повинна бути така, щоб у ній можна було збирати весь необхідний матеріал для випуску бойових листків і зберігати вже випущені листки . 

Експедиція газет. 
Має бути створена фронтова експедиція, щоб забезпечити безперебійну доставку газет українською мовою в діючі частини. 

У дні боїв відчувається гострий недолік в газетах. Центральні газети зазвичай не доходять. 

Доставкою газет має займатися патріотично-виховна служба. 

Але без волонтерів, також без регулярно діючого апарату вони не в силах будуть організувати чітку доставку газет, агітаційних матеріалів і літератури українською мовою в кожну частину. Також перекопійовані газети можна доставляти у електронному вигляді-на електронних носіях - флешках і т.п., щоб їх можна було продивлятись на гаджетах.

Д. Нагорний

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі