пʼятниця, 26 грудня 2014 р.

У парламенті створено міжфракційне об'єднання щодо повернення Криму

У Верховній Раді України створено міжфракційне об'єднання народних депутатів, яке працюватиме над питанням повернення Криму. 

Як повідомляє прес-службa БПП, про це під час ефіру на українському телеканалі заявив народний депутат, член фракції партії "Блок Петра Порошенка" Юлій Мамчур. 

"Насамперед, сьогодні в Криму необхідно відновити українські теле- та радіоканали", - сказав народний депутат. 

"Зараз орієнтовно 700-800 тисяч українців проживають у Криму. Не всі вони проросійськи налаштовані. Для того, щоб вони могли отримувати інформацію про Україну, потрібно, щоб радіо і телебачення туди доходило. Поки цього немає. Для цього потрібно боротися за мізки місцевих українців ", - підкреслив Мамчур. 

Народний депутат також звернув увагу, що не можна забувати і про кримсько-татарське населення. 

"У Криму проживає близько 700 тисяч татар, які є корінним населенням півострова Крим. А це величезна кількість населення. Треба, щоб вони відчували, що континентальна Україна робить хоча б якісь кроки для повернення Криму. Щоб люди відчували турботу і держави, і президента за них ", - підкреслив народний депутат. 

Він також зазначив, що краще повернути Крим Україні - мирним шляхом. "Але ми не виключаємо варіанти силового повернення Криму, бо це наша територія", - підкреслив Мамчур.

Мамчур Юлій Вале́рійович (15 серпня 1971, Умань, Черкаська область, Українська РСР) — український військовий льотчик 1-го класу, полковник Повітряних Сил ЗС України, командир 204-ї бригади тактичної авіації.

Юлій Мамчур служив у Озерненському гарнізоні. На початку 2013 року льотчика 1-го класу полковника Мамчура було призначено на посаду командира Севастопольської бригади тактичної авіації Повітряного командування «Південь». На той час його загальний наліт складав понад 900 годин.

3 березня 2014 року під час російсько-українського конфлікту на півострові Крим глава медіа-центру Міноборони в Криму Владислав Селезньов навів його слова: «Особовий склад бригади тактичної авіації в Бельбеку вірний народу України й Військовій присязі, зі зброєю в руках готовий до захисту територіальної цілісності України». Ця заява з'явилася після ультиматуму «невідомих» військових, що носили російську амуніцію, з вимогою до українських військових перейти на їхню сторону до 16 годин 3 березня.

4 березня українські військові провели «психологічну атаку» — без зброї, під бойовим стягом Севастопольської бригади тактичної авіації імені Олександра Покришкіна та Державним прапором України, співаючи гімн України, вони рушили в бік озброєних вояків, що блокували прохід до військової частини, при цьому «невідомі формування» стріляли біля ніг українських льотчиків та у повітря. В результаті переговорів протягом дня частину вдалося частково перебрати під український контроль.

22 березня 2014 року, не отримавши підтримку Збройних сил України, 204-та бригада тактичної авіації на чолі з Ю. В. Мамчуром самостійно здійснювала оборону військової частини А-4515. У зв'язку з нерівним співвідношенням бойових сил, військова частина А-4515 була захоплена російськими окупаційними військами та невідомими озброєними особами. Особовий склад 204-ї бригади тактичної авіації був вимушений покинути військову частину. За повідомленнями ЗМІ, після штурму військової частини полковника Юлія Мамчура було викрадено російськими військовими. Командир встиг зателефонувати дружині і повідомити про те, що його захопили. За словами Лариси Мамчур, дружини полковника, її чоловіка повезли до севастопольської військової в'язниці. Разом з тим, підлеглі Мамчура заявили, що не залишать захоплену російськими військами базу, доки Мамчур не повернеться.

26 березня 2014 року полковник Мамчур разом з 5 іншими захопленими українськими офіцерами у супроводі російських автоматників залишив територію Криму. Після повернення з полону полковник повідомив, що його 3,5 доби утримували в одиночній камері, здійснювали психологічний тиск, намагаючись переконати перейти на сторону російської армії:

Три з половиною дні мене тримали в одиночній камері. Перший день зі мною постійно розмовляли невідомі російські військові — намагалися переконати зрадити військовій присязі народу України, перейти на службу в російську армію.
Потім був просто психологічний тиск — не давали спати, стукали прикладами по дверях. Самопочуття хороше, настрій бойовий. Що робитиму далі? Спочатку прийму душ, потім буду ухвалювати рішення. Слава Україні!

Після передислокації з Криму військова частина Юлія Мамчура перебазувалася до Миколаєва.

Одружений. Дружина Лариса. Має доньку Дарину та онуку.

10 листопада 2014 ЦВК України за результатами позачергових виборів до Верховної ради 2014 року оголосила Юлія Мамчура обраним народним депутатом України за списком блоку Петра Порошенка (№ 6 у списку).

Нагороди; Орден Богдана Хмельницького III ст. (21 серпня 2014) — за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, високопрофесійне виконання службового обов'язку.
Медаль «15 років Збройним Силам України»
Медаль «За сумлінну службу» I ст.
Медаль «За сумлінну службу» II ст.

11 квітня 2014 року у Вінниці нагороджений відзнакою міського голови «За честь і мужність». Почесну нагороду та грошову премію до неї вручено його доньці Дарині Мамчур.

В. Орел

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі