вівторок, 6 травня 2014 р.

Незаслужено забуті

Мало хто пам'ятає зараз Софію Пилявську, актриса все життя - з 1928 по 2000 рік - прослужила в МХАТі ім. Чехова. Наприкінці життя Пилявская залишилася зовсім одна. Напевно, тільки тоді їй стала зрозуміла улюблена фраза Кніппер -Чехової, часто повторювана нею в останні роки : «Мені соромно жити. Всі пішли, одна я для чогось живу ... ».


До середини 80 -х ім'я Костянтина Григор'єва не сходило зі сторінок газет і журналів. І раптом - тиша, забуття. «Справжній актор російської театральної школи переживання , - сказав одного разу про нього Микита Михалков. - Актор, про який завжди мріють режисери, і я зокрема».

Віктор Іллічов почав сценічне життя, будучи підлітком. Він записався і справно відвідував дитячу студію при театрі імені Ленсовета, де грав, переважно, характерні ролі. У кіно Віктор Іллічов дебютував невеликою роллю абітурієнта в мелодрамі Георгія Натансона «Старша сестра» (1967). Вже у своєму п'ятому фільмі - «Особисте життя Кузяєва Валентина » - він зіграв головну роль.

У розпал перебудови, на початку 1990-х , актор, як і багато інших, залишився без роботи. Тоді разом з дружиною, балериною Кіровського театру Світланою Осіевой  і сином виїхав до США .


Забуті і виконавець головної ролі у культовому фільмі "Овід" Олег Олександрович Стриженов і його рідний брат - Гліб Стриженов, який зіграв незабутні ролі в декількох десятках радянських фільмів.

 
Заслужений артист РСФСР Раднер Муратов , який подарував нам свої крилаті фрази в ролі Василя Алібабаєвича з "Джентльменів удачі", на старості років ходив харчуватися в благодійну їдальню, жив в однокімнатній квартирі


А доля Ізольди Василівни Ізвіцької? Вона знялася в безлічі кінофільмів , актриса прославилася фільмом «Сорок перший», де вона в ансамблі з Олегом Стриженовим майстерно зіграла роль червоноармійця Марютки. Померла на самоті, кажуть, що вона пролежала бездиханна у себе вдома не менше тижня.

 


Колись слух про те, що Олександра Зав'ялова збожеволіла, облетів усю Москву . Її забрали в психлікарню, буквально відірвавши від дітей, і доброзичливці довго потім шепотілися, що вищі сили покарали Сашу Зав'ялову за роль Пістімеї в « Тіні зникають опівночі». Особисте життя Олександри Зав'ялової нагадує сюжет зовсім іншого фільму, нової картини Меньшова «Заздрість богів». У актрису закохався американський бізнесмен, в якому наші кегебешники запідозрили агента ЦРУ. З бізнесменом довелося розлучитися, а за Олександрою Зав'яловою надовго закріпився ярлик неблагонадійності . З кар'єрою в кіно довелося розпрощатися, і тридцять років Зав'ялова жила в повному безвісті, наче не було в її житті ні «Алєшкіного кохання» з Леонідом Биковим, ні знаменитого серіалу.

 


Олексій Катишев знімався у режисера - казкаря Олександра Роу. Актор помер 4 роки тому. За словами медиків, у нього було хворе серце і легені. Після декількох зоряних ролей казкових молодців, від минулої слави не залишилося і сліду.
26 грудня цього року виповниться 85 років з дня народження Катерини Савінової , виконавиці ролі Фросі Бурлакової . Заслужена артистка РРФСР, актриса Театру-студії кіноактора прославилася саме цією роллю у фільмі «Приходьте завтра». Доля Катерини Федорівни схожа з долею її кращої героїні - картина писалася про неї і під неї.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі