четвер, 6 березня 2014 р.

Махніцький планує реорганізувати ГПУ і скоротити штат

В. о. генерального прокурора Олег Махніцький планує реорганізувати роботу Генеральної прокуратури України, ліквідувати дублювання функцій і скоротити її штат.

Про це він заявив в ефірі «5 каналу».
«Я дав доручення відповідним підрозділам і заступнику, щоб розглянули можливість реорганізації органів прокуратури, в тому числі й що стосується скорочення штатів, тому що я побачив, що деякі штати занадто роздуті, є деякі підрозділи, які дублюють один одного», - сказав О. Махніцький. Він додав, що доручив підготувати пропозиції по реорганізації, але ця робота ще триває, тому наразі важко сказати, яким буде це скорочення.
В. о. генерального прокурора України Олег Махніцький повідомив, що стосовно кількох політиків відкрито кримінальні провадження та винесені підозри у скоєні "злочинів проти держави, посягання на територіальну цілісність".
"Прокуратура почала кримінальні провадження щодо всіх порушників закону, їм винесено підозри. Йдеться, зокрема, про правопорушників Аксьонова (Сергій Аксьонов, призначений парламентом Криму прем'єром автономії), Константинова (спікер парламенту Криму Володимир Константинов), Губарєва (самопроголошений "народний губернатор", лідер "Народного ополчення" Павло Губарєв), Березовського (екс-командувач ВМС України Денис Березовський). Відносно цих осіб порушено провадження за злочини проти держави, посягання на територіальну цілісність та інші злочини проти держави", - заявив О. Махніцький в ефірі "Громадського ТБ", повідомляє прес-служба Генпрокуратури в середу.
За його словами, окрім кримінальних проваджень подано адміністративні позови. Як наслідок - вже у двох випадках призупинено дію незаконних рішень органів місцевого самоврядування Криму і Луганської міської ради.
"Будь-які дії, до яких вдаватимуться фігуранти цих проваджень - фактично злочинці - не матимуть жодних правових наслідків, адже вони не мають жодного правового навантаження. Зокрема йдеться і про "референдум", що не може бути проведений через те, що відповідне рішення органу місцевого самоврядування є нелегітимним", - попередив О.Махніцький.
Довідка.
Олег Ігорович Махніцький (15 березня 1970, м. Львів) — український політик та правник. Народний депутат України 7-го скликання, член ВО «Свобода».
З 24 лютого 2014 року — в.о. Генерального прокурора.
У 1977–1985 роках Олег Махніцький навчався в середній школі № 87 міста Львова. Далі продовжив навчання в СШ № 22, яку закінчив у 1987 році.
Протягом 1991–1996 років навчався на юридичному факультеті Львівського державного університету імені Івана Франка. Здобув вищу освіту за спеціальністю «Правознавство».
Трудову діяльність Олег Махніцький розпочав у 1988 році на Львівському виробничому швейному об'єднання «Маяк».
У 1990 році працював організатором туристичних подорожей на виробничо-творчому об'єднанні «Краєзнавець».
У 1996 році Олег Махніцький стажувався у прокуратурі Львівської області, на вакантній посаді помічника прокурора Франківського району міста Львова.
З 1997-го по 1998 рік працював слідчим у прокуратурі Франківського району міста Львова.
1998–1999 роки Олег Махніцький — слідчий відділу слідчого управління прокуратури Львівської області, яке згодом реорганізоване в управління нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство прокуратури Львівської області. Після реорганізації працює старшим слідчим.
З 1999-го по 2001 рік працював юристом на ПП "Агентство безпеки «Скорпіон». Протягом 2001–2003 років Олег Махніцький займався індивідуальною адвокатською практикою. У 2003 році працював адвокатом у адвокатському об'єднанні «Осадчий та партнери».
У листопаді 2003 році став співзасновником та керуючим партнером адвокатського об'єднання «Валько і Махніцький».
22 лютого 2014 році Верховна Рада призначила Олега Махніцького уповноваженим здійснювати контроль за діяльністю Генеральної прокуратури України.
24 лютого 2014 року став виконуючим обов'язки Генерального прокурора України.
Громадською роботою Олег Махніцькій розпочав займатися у 2006 році, коли був обраний депутатом Львівської міської ради за списками ВО «Свобода», член постійної депутатської комісії землекористування.
У 2012 році був обраний народним депутатом України за списком Всеукраїнського об'єднання «Свобода» під номером 21. Перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань верховенства права та правосуддя.
Одружений. Виховує двох дітей — син Вадим та донька Мар'яна.

О. Сирота

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі