середа, 12 лютого 2014 р.

Яценюк розраховує отримати від Заходу $ 15 млрд

Арсеній Яценюк на зустрічі з державним секретарем США Джоном Керрі заявив, що Україні потрібно $15 мільярдів, які вона розраховує отримати від МВФ і Євросоюзу.

Як повідомляє прес-служба партії, така сума - мінімум, на який розраховує Київ. Уряд Миколи Азарова за останні 3,5 року отримав $35 мільярдів.

У той же час такий пакет може бути запропонований тільки новому українському уряду, якщо нова українська опозиція після конституційної реформи отримає всю повноту влади.

"Якщо буде проведена конституційна реформа, Україна зможе отримати економічний пакет не для уряду Януковича, а для української держави, якщо українська опозиція отримає всю повноту відповідальності за справи в країні. Ми не беремо участі в торгах за посаду прем'єр -міністра, і не потрібно купувати опозицію посадою. Якщо мова йде про те, що треба врятувати країну і уряд не здатний це робити, ми готові це робити, але за умови виконання чотирьох пунктів", - підкреслив Яценюк.

Він пояснив, що має на увазі припинення насильства, звільнення заручників, розслідування фактів викрадення громадян України, а також проведення конституційної реформи, яка зменшить повноваження чинного президента.

У свою чергу держсекретар США підтримав "демократичні європейські устремління українців", але закликав опозицію продовжувати переговори з властями. Також він звернувся до міністра закордонних справ України Леоніда Кожари із закликом звільнити політичних ув'язнених, не допустити подальшого погіршення ситуації з правами людини і захистити демократичні принципи.

Джон Керрі також запропонував сформувати "технічний уряд", який міг би вирішити економічні проблеми країни відповідно до європейських устремлінь громадян.

Джерело: РБК

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі