середа, 9 жовтня 2013 р.

МОРАЛЬНИЙ КОДЕКС ЧЛЕНА ПАРТІЇ

Виховання активіста політичної сили - процес трудомісткий і довгий. Якими ж якостями повинен володіти активний член політичної партії? Як будується виховний процес справжніх політичних бійців?  
Той, хто хоче стати повноцінним бійцем політичної партії перш за все повинен вміти терпіти. Це якість для активіста пріоритетна, тому що політична діяльність вимагає від нього щоденної наполегливої ​​праці і старання. Якщо поряд з оптимальними фізичними даними у молодої людини є внутрішня готовність переносити труднощі, то все інше додасться. Хто думає інакше, той в активному крилі партії довго не затримається. Легких днів тут не буває. Новачка чекають навантаження, що збільшуються по наростаючій , які часом можуть здатися нездоланними і навіть позамежними. Але це не так: вся система навчання і виховання будується на взаємодопомозі, розрахована на колективне подолання труднощів - з напарником або в складі групи. Неважливо, яке випробування попереду: партійні заходи, участь в демонстрації - скрізь необхідно міцне плече товариша, моральна підтримка однопартійців. Так непомітно зі сплаву фізичної витривалості та психологічної стійкості формується духовний стрижень політичного бійця, так міцніє його внутрішня готовність до подолання будь-яких труднощів. У партії готуються не одинаки-супергерої, а політичні бійці, вся сила яких розкривається в колективі і через колектив. Іншою ключовою моральною якістю для політичного активіста є його готовність йти на ризик, що межує із самопожертвою. Чи готова людина до того, що при відновленні потоптаної справедливості він може позбутися багато чого і навіть здоров'я? Психологічні тести тут часом безсилі. Дана якість зовні може до пори не проявлятися в людині, перебуваючи в ній як би в дрімоті. І тоді найважливішим завданням політичного лідера буде пробудження в члені партії цієї рішучості і розвиток її до найвищого рівня, до тієї самої готовності до самопожертви. Третьою якістю є те, що називають патріотизмом. У партії не повинно бути проблем з міжнаціональними відносинами. Ці якості є, по суті, секретною зброєю, «резервом Ставки».
ПРАВИЛЬНІ ГЕРОЇ.
Розгледіти людину, що володіє такими якостями, дуже непросто. Тому в процесі вивчення молодих кандидатів для активної роботи в партії люди свідомо ставляться в ситуації, в яких їм доводиться робити вибір: я чи колектив. При цьому за ними ведеться постійне спостереження старшими досвідченими товаришами. Поведінка людини, її реакція на різні подразники, мотивація вчинків, вміння швидко орієнтуватися в різних ситуаціях ретельно вивчаються, піддаються аналізу та оцінці. Тут важливий кожен штрих, будь-яка дрібниця, сама «маловажлива» деталь. У виховному процесі ми свідомо дистанціюємося від широко розкручених в ЗМІ стереотипів поведінки героїв-одинаків типу Рембо. Цей образ далекий нам, бо несе в собі дух егоїзму і прагматизму. Такий активіст не ризикуватиме собою заради спільної перемоги, заради досягнення успіху всієї діяльності партії, заради своєї країни. Навіть ставши професіоналом своєї справи, він на рівні підсвідомості запрограмований працювати виключно на себе, на свій особистий авторитет або імідж. Колектив для нього - сіра маса, на тлі якої повинні яскравіше проявитися його здібності і таланти. Адже загальний успіх партійних заходів дуже часто залежить саме від чіткого виконання на місцях таких от маловажливих, на перший погляд, завдань.
СВЯТИНІ ПАРТІЇ
СИСТЕМА виховання активістів партії базується на ідеях відданості партійним традиціям і спадкоємностіі поколінь. Без цього, мабуть, неможливо виростити справжнього політичного бійця, для якого сенс роботи в партії тотожний змісту життя. Адже це не порожня бравада, коли заохочений лідерами партії активіст каже «Служу справі партії ...». У політичного бійця партії необхідно виробляти почуття гордості за приналежність до своєї політичної сили. Кожен повинен усвідомлювати, що йому надана велика честь - працювати в еліті, дорожити цим. Такі почуття зазвичай виникають у партійця від зіткнення з живою історією партії: ветеранами та авторитетними партійцями - хранителями традицій, носіями партійної честі. Партієць повинен засвоїти, що всі його перемоги - заслуга колективу, в якому він працює. Виключно йому він зобов'язаний усіма своїми досягненнями. І це жодною мірою не принижує значимості кожного партійця як самостійної особистості, а навпаки, збагачує його, допомагає йому повністю розкритися. Також він повинен пам'ятати, що будь-який здійснений ним проступок плямою лягає на всю партію, безчестить не тільки його самого, але і всіх діючих членів партії. У цій свободі вибору і проявляється моральна зрілість члена партії. У партії існують свої святині, цінності і традиції, руйнування яких призведе до ослаблення духу її членів. До них відносяться ім'я, прапор партії, не скомпроментована символіка, пам'ять про тих хто пішов. І чим міцніше і щиріше вірять у ці святині члени партії, включаючи лідерів, тим міцніше і вище в партії бойовий дух, тим більше віддача себе роботі. Люди повинні вірити в справу, якій служать, в те, заради чого йдуть працювати. Будь-яка фальш, недооцінка так званих «дрібниць», забуття традицій, меркантильність у відносинах завдають непоправної шкоди справі. Це веде до вихолощення ідеї, підриває віру в її святість, спустошує душу. На цих неминущих цінностях
і принципах повинні виховуватися всі партійці, так як ніякими грошима ніколи не вдасться замінити те, що дає людині усвідомлення єднання і згуртованості, в основі яких - спільні духовні цінності.
Скільки «важить» професіонал?
У РОБОТІ з партійними активістами особливо важливо враховувати бачення ними подальших перспектив свого росту в партії, що визначають мотивацію їхньої роботи. У них має бути розуміння того, що, працюючи в партії, вони працюють і на себе: набираються досвіду, роблять собі ім'я. У партії є залізне правило: на найбільш відповідальні, небезпечні завдання йдуть тільки старі партійці і кращі активісти. Це відповідає кодексу честі партійця і відповідає його духу, традиціям. Тому головна ознака професійної зрілості партійця - його надійність. За таким критерієм і визначається його «вага» в колективі. Ненадійного професіонала в партії не повинно бути за визначенням, але якщо такий і знаходиться, то на відповідальний партійний захід його не візьмуть, яким би класним хлопцем він не був у побуті. У роботі потрібен не просто хороший, добрий, чуйний чоловік, а боєць, готовий працювати надійно, жорстко, професійно, адекватно ситуації, що створилася. «Хороший ти хлопець, Сергію, але краще залишайся в офісі. Картопельки нам посмаж, зваргань чайку!»- В кращому випадку побажають ненадійному «профі» його друзі, виїжджаючи на партійний захід. І це не бажання принизити товариша, але природне прагнення убезпечити себе при проведенні партійного заходу. Саме так, шляхом природнього відбору формується в партії критерій профпридатності кожного конкретного партійного активіста. І такому ось Сергієві рано чи пізно доведеться вибирати. Або підтягуватися, доганяти товаришів, ставати, «як усі», або звільняти місце іншому. Попрацювати на халяву тут не вийде. Робота в політичній партії пов'язана не тільки з позамежними фізичними труднощами, але і з психологічними перевантаженнями, і рядового члена, тим більше партійного професіонала, до цього необхідно готувати. Одним з важливих елементів навчального процесу, закладеного в програму підготовки партійного активіста, є відвідування всіх партійних заходів. Зіткнення з партійною діяльністю, тобто з тим, що йому завтра належить, можливо, самому організовувати, є важливий момент психологічного гарту партійця. Він повинен адекватно сприймати всі сторони життя, вчитися правильно реагувати на можливу протидію конкурентних політичних сил, не панікувати при цьому, не лякатися, сприймаючи все холоднокровно, як природну даність. Подолати себе на цьому етапі не менш важливо, ніж перемогти страх, висаджуючи на ходу з вертольота або спускаючись з висотної будівлі. У партійній роботі буває всяке.
ЛІДЕР ПАРТІЇ: СЛОВО І ДІЛО
ОДНИМ з найважливіших умов активної роботи в партії є встановлення надійних і міцних зв'язків між лідером і членами партії. Партієць повинен так вірити лідеру, кожному його слову, щоб ні на хвилину не засумніватися в правильності прийнятого рішення. І лідер повинен бути до кінця впевнений у своєму політичному бійцеві, в тому, що він виконає розпорядження. Якщо ж лідер говорить самі правильні речі, але не поспішає підтвердити їх справою, люди одразу відчують фальш. Відбудеться руйнування довірчих відносин, їх формалізація, що для партії неприпустимо. Найстрашніше, якщо люди перестануть вірити лідеру, що не будуть викладатися на заходах партії, стануть берегти і жаліти себе у справі. Вони почнуть міркувати про сенс розпорядження, про доцільність його виконання, про неминучі жертви. Це призведе до коливань, втрати часу, до зриву завдання, а найчастіше - до нічим не виправданим різноманітним втрат. Члени партії можуть працювати лише на довірі один до одного, інакше все обернеться крахом справи, якій вони служать. Слово лідера має більшу цінність, коли він є для членів партії авторитетом, високопідготовленим професіоналом, здатним на вчинок, на самовіддачу. Вони повинні бачити його в справі.
«Скороспілка» і лжегерої
Серед працюючих членів партії зустрічаються і проблемні хлопці. Як кажуть, в сім'ї не без виродка. Так звідки ж беруться ці чужі духу партії люди? При нормально налагодженій системі профвідбору вони відсіваються в перші ж місяці праці. Але, на жаль, помилки тут теж трапляються, і люди «не для партії» залишаються працювати далі. Проходить час, і лідер, стикаючись з необхідністю підбору регіональних лідерів, недовго думаючи, комусь з них пропонує: «Петренко, ти готовий стати керівником районного підрозділу партії?» ... Так з'являються в партії «скороспілки», як називають людей, які з якоїсь причини були призначені на посади, що не відповідають їх внутрішній зрілості. Для партійця прагнення до партійного зростання, бажання зробити кар'єру природно і похвально, але в інтересах роботи деяким все ж краще залишатися рядовими членами. А коли з Петренка спішно намагаються виліпити хорошого керівника середньої ланки партії, найчастіше виходить навпаки. Якщо морально незрілу людину стрімко піднімають вгору, для нього це не проходить безслідно. У водолазів це називається кесонною хворобою. Дуже шкодить справі і принцип заохочення «за рознарядкою». Представляти до яких-небудь нагород і навіть просто нагороджувати грамотою необхідно за результатами і тільки тих людей, хто цього гідний. Наприклад, реально брали участь у важких заходах, які проявили винахідливість і мужність. Тоді активіст відповідає статусу отриманої нагороди або оголошеного заохочення. Всі бачать, що нагороджується гідний. Справедливість торжествує. Виховний ефект очевидний. В іншому випадку нагороджений отримує можливість вважати себе гідним заохочення, не маючи на те морального права. Люди схильні до самообдурення. І в цьому випадку опускається планка вимогливості до себе, знижується поріг самокритичності, з'являється запаморочення від успіхів: «Раз я такий хороший, чи не час мені відпочити від заходів партії?». Далі - більше. Амбіції та запити «героя» ростуть як на дріжджах, а винні в цьому ... самі лідери. Людина повинна отримати рівно стільки, скільки вона заслужила. Не менше, але й не більше. Будь-яке заохочення, нагородження члена партії, просування по роботі повинно бути відчуте, заслужене і вистраждане. Тоді від цього буде максимальна віддача і реальна користь. В іншому випадку незаслужені або легко здобуті нагороди, чи посади розбещують людину, гублять на корені всі справу. 

О. Сирота

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі