неділя, 1 вересня 2013 р.

Багатії-шахраї і чесні біднякиЯкщо людина опускає гроші в скарбничку для бідняка, не маючи на увазі нічого конкретного, то вона, за замовчуванням, дає ці гроші всім біднякам даної місцевості, щоб з цього моменту вони володіли ними. Значить, ці гроші стають власністю всіх бідняків і діляться між ними порівну, і кожному дістається менше. Таким чином, хоча ця людина виконала обов’язок, але бідні від нього нічого не отримали! Як же бути?
Можна назвати умову, що має силу завжди: «Щоразу, коли я даю милостиню в якусь касу, а не особисто біднякові, я передаю її у володіння біднякам тільки з того моменту, коли ці гроші потраплять їм до рук (або на банківський рахунок)» . Є вісім ступенів благодійності по низхідній ступені:

Найвищий рівень (перший ступінь) – це допомогти людині, коли вона ще не в нужді, а тільки на порозі її. І тоді найкраще або дати йому позику або подарунок, або запросити його в компаньйони. Це вища форма благодійності.

Другий ступінь – коли людина потребує, і ти даєш їй перш, ніж вона попросить.

Третій ступінь – вона вже попросила, але ти даєш їй так, що не знаєш, кому даєш, а вона не знає, у кого бере. Як це робиться? Має бути людина, яка розпоряджається фондом, розумна і повністю гідна довіри.
Четверта ступінь – коли ти знаєш, кому даєш, а він не знає, хто йому дає. Були мудреці, які потай підкидали до дверей бідняків гроші без їх відома.
П’ятий ступінь – коли він знає, у кого бере, а ти не знаєш, хто у тебе бере: людина закидає вузлик з грошима за спину, і ті, кому треба, підходять і беруть.
Шостий ступінь – коли ти даєш йому з рук в руки, але з привітним обличчям.
Сьома ступінь – коли ти даєш людині, але менше, ніж їй потрібно.
І найгірше, коли ти даєш з кислою фізіономією.
Людина повинна давати гроші радісно і всіляко сприяти тому, щоб бідняк почувався добре.
Як усі ми розуміємо, свідомість власної нікчемності і нездатності заробити на шматок хліба – не з найприємніших. А коли до нього додаються голод, холод і заздрість до більш успішних сусідів, людині стає зовсім сумно. Доповнимо це відчуттям принизливої ​​залежності від інших … Багато бідняків соромилися своєї бідності і воліли перебиватися з хліба на воду, але не просити милостиню.
Той, хто потребує грошей, але уникає цього, не покине цей світ, поки не удостоїться того, що буде сам надавати матеріальну допомогу іншим людям.
Допомога сором’язливим біднякам є однією з найбільш важких завдань життя. Якщо у людини немає нічого, але вона не хоче брати – пропонують їй подарунок.
Прагнення вберегти честь бідняків, яким не хотілося зізнаватися навіть собі в тому, що вони бідняки, іноді доходить до самопожертви:
Краще стрибнути в палаючу піч, але не зганьбити ближнього публічно.
Але правильно дати – це ще не все. Щоб обов’язок благодійності був виконаний, потрібно, щоб гроші потрапили за призначенням, до бідняків. А якщо бере гроші зовсім не бідняк, а обманщик? Як це дізнатися? Doveryai, no proveryai, як сказав свого часу Рональд Рейган у бесіді з Михайлом Горбачовим.
Перевіряють, перш ніж дати людині одяг, і не перевіряють, перш ніж дати їжу. Можна вважати це логічним висновком: від цього [нестачі їжі] людина страждає, а від того [недоліку одягу] – не дуже страждає. [Їжу потребують всі, навіть обманщики, так що такий подарунок у будь-якому випадку вважається благодійністю]. Принцип: “Розділи з голодним хліб” повинен діяти негайно, а принцип: «Коли побачиш нагого – одягни його» – тільки коли ти побачиш, розглянеш і перевіриш [якщо він дійсно потребує, ти можеш дати йому одяг.
Щоб допомогти, іноді благодійник зав’язував гроші в хустку, підходив до будинку бідняків і кидав за спину, але підглядав, щоб не взяли їх обманщики.
Він не хотів бачити, хто бере його гроші, і не хотів, щоб той хто бере бачив, що він це бачить. Але поряд зі сором’язливими бідняками там жили і зовсім не бідні люди, які були не проти поживитися грошима, падаючими на землю. Тому благодійнику доводилося, ризикуючи приватністю і секретністю, одним оком підглядав, хто підібрав хустинку з грошима, кинуту ним на поріг будинку бідняка.
Часом з’ясовувалося, що бідняк, який довгий час отримував благодійну допомогу, є багатшим від того, хто йому цю допомогу надавав:
Обманщик не тільки незаконно отримує гроші, які йому не належать. Він ще й забирає у людей благородство. Даючий гроші вважає, що надав благодіяння, – а виявляється, що гроші потрапили не за призначенням і обов’язок залишається невиконаним, і людина не удостоюється заслуги і нагороди за її виконання. Тому, щоб відбити у ошуканців охоту виманювати гроші у благочестивих людей, їм потрібно знати, що той, хто приймає благодійність, а в ній не потребує — ще буде її потребувати.

Леонід Коваленко

Тетяна Оноприюк

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі