неділя, 1 вересня 2013 р.

Деякі аспекти забезпечення охорони та безпеки Вашого бізнесу

Охорона підприємців та безпека їх бізнесу – одна з найважливіших складових успіху життєдіяльності підприємця, можна сказати – альфа і омега гарантій, що підприємець не марно витратив більшу частину свого життя, дорогоцінного часу на організацію і ведення своєї справи.
Охорону і забезпечення безпеки в бізнесі ми будемо розглядати в комплексі.

Почнемо з азів – від початку реєстрації підприємства особою.

Реєструвати підприємство слід у перевірених юридичних компаній, щоб дані про зареєстроване Вами підприємство не розповсюджувались аби-де, вони становлять комерційну таємницю згідно законодавства України.
Ось Ви зареєстрували підприємство, вклали в нього чималі кошти.
Далі питання охорони будуть стосуватись діяльності вашого офісу.
Підбір приміщення ви повинні здійснювати з точки зору доступності Вашого офісу для посторонніх осіб. Якщо це приміщення на першому поверсі, щоб уберегтись від проникнення посторонніх осіб в ваш офіс з метою пограбування Вас, викрадення документів, то на вікнах повинні бути грати, а також, по можливості, ставні.
Стіни Вашого офісу повинні бути солідними: бетонними, цегляними, тощо. Двері Вашого офісу повинні бути металічними, повинно бути, як мінімум, 2 замки, причому всі ключі від цих замків не повинні бути у однієї особи: за ключі від одного замка повинна бути відповідальна одна людина, від другого замка – інша, ключі повинні висіти в опечатаних шкафчиках в різних кімнатах.
Доступ до Вас не повинен бути вільним, «кому коли заманеться». Коли в Ваш офіс хто-небудь приходить, охоронець на вході виясняє мету приходу, телефонує в офіс, і Ви вже видаєте дозвіл впустити його в приміщення.
Ви повинні зберігати всю документацію підприємства – свідоцтво про реєстрацію, статут, свідоцтво про взяття на облік платника податку, свідоцтва про право власності на нерухомість, автомобілі, та інші основні документи в сейфі, а теки з документами повсякденної діяльності – в замкнених шафах, тому що при їх викраденні неможливо буде вести Ваш бізнес. Також Ви повинні мати при собі під час підписання угод і постійно ретельно зберігати документи, які посвідчують Вашу особу – паспорт, диплом про здобуту Вами освіти а також інші посвідчення та документи. Охоронці повинні слідкувати і за цими питаннями.
Для збереження цінностей і грошей в офісі у Вашому кабінеті повинен бути солідний сейф з шифром, щоб в нього неможливо було проникнути постороннім особам, окрім Вас – хазяїна сейфу. Сейф і Ваш кабінет повинен бути обладнаний сигналізацією, приміщення повинно освітлюватись в вечірній і, навіть, нічний час, коли Ви відсутні в кабінеті . В кабінеті за сейфом повинні слідкувати камери спостереження – як мінімум – дві прихованих камери, сигнал з яких повинен автоматично записуватись на комп’ютер. Дані записів повинні періодично перевірятись для виявлення спроб викрадень.
Тепер повернемось до підбору співробітників охорони.
Критерії підбору – це повинні бути молоді, чи середніх років люди – 25-35 років, здорові фізично, бажано щоб мали базову освіту: середня спеціальна, середня технічна, незакінчена вища аж до вищої, мали елементарні навички чи то боротьби, чи боксу, карате, джіу-джитсу, тхеквандо, самбо. Якщо вони ж не мають таких навичок, то необхідно, щоб вони почали навчатись прийомам боротьби.
Основна вимога – це чесність перед Вами – охоронюваною особою, порядність і добросовісність, тому що Ви довіряєте охоронцям саме дороге, що у вас є – це Вас і все, що Ви маєте.
Перед прийняттям на роботу охоронці повинні бути проінструктовані і вони повинні написати письмове зобов’язання – правильно ставитись до своїх обов’язків, як того вимагаєте Ви.
Питання вірності чи зради взятим на себе обов’язкам і Вам особисто не знято з повістки денної. Бувають випадки, коли посторонні особи пропонують Вашій охороні гроші, і охоронці легко пристають на умову інформувати цих посторонніх осіб про Ваші пересування, про деталі Ваших угод, діяльності, або, ще гірше, допомагають виконувати підривні, шкідницькі дії проти Вас і Вашого бізнесу. Слід знати, що за розголошення комерційної таємниці, недобросовісну конкуренцію і перешкоджання діяльності підприємства українським законодавством передбачена як цивільна, адміністративна так і кримінальна відповідальність, яку забезпечать державні органи у цих випадках. Також Ви, особисто, попереджуєте про різні види відповідальності охоронників перед Вами, в тому числі і про моральну та матеріальну відповідальність.
Ваші накази – охоронцями повинні виконуватись швидко, точно і без заперечень. Охоронці повинні прислухатись до кожного Вашого вислову і реагувати на Ваші слова негайно і адекватно.
Охоронці повинні забезпечувати Вашу особисту фізичну охорону, охорону Вашого майна, причому в цьому проявляти творчий підхід, щоб не заважати Вашій бізнес-діяльності і не набридати своєю присутністю. Охоронці повинні бути, як-би «в тіні». Ваше майно яке вони охороняють, не повинно розбазарюватись, розкрадатись посторонніми особами, а також самими охоронцями.
Охоронці повинні отримувати достойну заробітну платню, обовязкова виплата преміальних за результатами роботи. Але недопустимо, щоб у Вас були такі охоронці, які диктують Вам свої умови і з кожної Вашої угоди забирають собі левову частку вашого прибутку (це буде вже «рекет» – такого роду охоронці все ще існують, ніби – то формуючи так званий «дах» для Вашого бізнесу, самі ж починають вимагати і забирати у Вас гроші, все більші і більші, і , нарешті, починають керувати Вашим бізнесом, тримаючи Вас за «хлопчика на побігеньках» і не платячи Вам майже нічого .
Охоронці повинні ставитись з повагою до Вас. Ще існує питання забезпечення Вашими охоронцями ставлення з повагою до Вас в навколишньому людському середовищі при Ваших поїздках чи пересуваннях пішки. Іноді бувають моменти, коли оточуючі Вас люди, можливо не знаючи Ваш статус, чи то навмисно, з спеціальною метою (це може бути й мета підриву Вашого бізнесу), – зневажливо й негативно до Вас ставляться. Ваші охоронці повинні фіксувати такі випадки негативного ставлення до Вас (образи словом, образи дією, спроби приниження і компроментації Вас перед оточуючими), і виправляти наслідки цього – акуратно «заставляти» зарвавшихся осіб припиняти негативні дії по відношенню до Вас, також поправляти висловлювання з боку оточуючих осіб, які не відповідають дійсності.
Також Ваші охоронці повинні не залишати осторонь випадки невиконання Вашими контрагентами (партнерами) по бізнесу своїх обовязків (наприклад, обов’язки по поверненню коштів), інформувати Вас коли стало відомо випадки недобросовісного виконання Вашими контрагентами своїх обов’язків перед Вами і виконувати Ваші завдання по недопущенню в майбутньому таких випадків. Скрізь і завжди охоронники повинні захищати Ваші інтереси, вказувати на незаконність дій тієї чи іншої особи у тих чи інших випадках, вимагаючи припинити такі незаконні дії, наприклад, у випадку незаконного присвоєння Вашого рухомого чи нерухомого майна, чи майна Вашого підприємства.
Охоронці повинні піклуватись про Вас, щоб при Вас завжди були достатні кошти, необхідні для Вашої повсякденної діяльності , і нагадувати Вам, щоб Ви ці кошти отримали, якщо Ви їх десь залишили, чи не взяли, чи Вам їх не видали. Якщо не видали, то охоронці забезпечують видачу таких коштів Вам.
Охоронці повинні перевіряти людей у Вашому оточенні. Вони повинні слідкувати, щоб серед Вашого оточення були чесні, добросовісні люди, які допомагають Вам, а не «хапуги» і «рвачі», які перепиняють шлях до Вашого добробуту, перехоплюють Ваші кошти. У випадку виявлення таких осіб охоронці повинні інформувати Вас про них, і намагатись, щоб такі люди не траплялись на Вашому шляху, щоб убезпечити себе від втрат у майбутньому.
Взаємодопомога і звязок між охоронцями повинні бути постійними. Супроводжувати Вас – охоронювану особу повинні, як мінімум два охоронця, також повинне бути прикриття з інших охоронців, які повинні спостерігати за пересуваннями основних охоронців по навігатору JPS, чи іншим чином. На мобільному телефоні кожного з охоронців повинна бути тривожна кнопка, якою можна викликати інших охоронців у випадку підвищеної небезпеки. Охоронці прикриття повинні з’являтись по тривожному дзвінку на останнє місце перебування основних охоронців, вказане навігатором JPS. У випадку непередбачуваного переривання звязку охоронці прикриття з’являються на останнє місце перебування основної охорони через 1-2 години після зникнення з екрану сигнальних крапок основної охорони.

Олександр Майстренко

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі